Laboratorium Lidera w Szklarskiej Porębie

, , , ,

Laboratorium Lidera to trzydniowe spotkanie kompetencyjne dedykowane wszystkim, którzy chcą wypracować własny projekt kulturalny, realizowany na Dolnym Śląsku, z udziałem młodzieży i dla niej w ramach programu Bardzo Młoda Kultura.  

Ośrodek kultury  Moksial został partnerem strategicznym operatora programu BMK – Centrum Kultury Agora z Wrocławia. Za nami pierwsze z trzech spotkań, w którym udział wzięły osoby zaangażowane w działania z młodzieżą.

Pierwsze spotkanie było poświęcone diagnozie lokalnej. Na jej podstawie można będzie wypracować wniosek o dotację na realizację inicjatywy w programie Bardzo Młoda Kultura.

Spotkanie było także doskonałą okazją do integracji, sieciowania, wymiany spostrzeżeń i praktycznych wskazówek pomiędzy uczestnikami. Spotkanie poprowadziła Maria Zięba – diagnostka w programie Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne.

Kolejne warsztaty (2 spotkania), które odbędą się w maju –  „Od potrzeb do pomysłu – od pomysłu do działania” – pozwolą, bazując na wypracowanej wcześniej diagnozie, dowiedzieć się w jaki sposób zaprojektować inicjatywę oraz napisać wniosek, który spełni kryteria brane pod uwagę w trakcie oceny formalnej i merytorycznej. Warsztaty poprowadzi Ewa Suchożebrska – specjalistka z pracowni Beyond Lab, prezeska Fundacji Emma.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *