Kowary kolarskie i biegowe. Bieg i wjazd na Okraj 15 sierpnia

, , , ,

Świąteczny sierpniowy wtorek zapowiada się pod Karkonoszami niezwykle ciekawie, a Kowary kolejny raz staną się areną zmagań kolarzy szosowych i biegaczy górskich. Wymagająca i trudna trasa wiodąca na przełęcz Okraj już czeka, a miasto szykuje się na sportowe święto.

Najpierw, bo już o 9:00 rano rozpocznie się wyścig kolarski, czyli Szosowy Klasyk Kowary. Będzie to indywidualna jazda na czas, z metą na przełęczy Okraj. Lista zawodników z godzinami ich startów zostanie opubikowana przez organizatora już w niedzielę – o godzinie 20:00. To o tyle istotna informacja, że zgłoszenia online na ten wyścig będą przyjmowane TYLKO do godziny 23:59 w sobotę. Potem nie będzie już możliwości aby zapisać się do udziału w zawodach. Nie będzie można również zgłosić się w dniu wyścigu.

Kowarski wyścig jest w tym roku jedną z edycji cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk. Jest to największa w Polsce, masowa i cykliczna impreza dla kolarzy amatorów. Jeśli ktoś już w tym cyklu startował, to przed swoim pierwszym wyścigiem otrzymał numer startowy, który ważny jest na wszystkich edycjach cyklu – również w Kowarach. Jeśli ktoś wybrał Kowary jako miejsce swojego pierwszego startu w cyklu lub po prostu chce wystartować w tym wyścigu, musi odebrać numer startowy w biurze zawodów. Bęzie ono czynne w poniedziałek w godzinach 17:00 – 19:00 i w dniu wyścigu od 8:00.

Powtórzmy raz jeszcze: biuro zawodów wydaje numery startowe zarejestrowanym zawodnikom. Nie przyjmuje nowych zgłoszeń ani w poniedziałek, ani we wtorek.

Trasa wyścigu liczy 13 km. Start znajduje się na wysokości 460 m, a meta na 1050 m n.p.m.
Na 12:30 wyznaczono godzinę startu X Biegu Alpejskiego Kowary – Okraj. Tu zawodnicy zboczą oczywiście z szosy prowadzącej na tę karkonoską przełęcz i wbiegną na leśne i górskie ścieżki. Na dystansie prawie 10 km mamy prawie 700 m przewyższenia.

Na mecie czekać będzie ciepły posiłek, medale i autobusowy transport do Kowar.

W obu imprezach przewidziano klasyfikację dla najlepszych zawodniczek i zawodników reprezentujących Kowary. Dekorację kolarzy zaplanowano na godzinę 14:00, a biegaczy na 15:00.

Do udziału w biegu można rejestrować się przez cały czas – również tuż przed biegiem.

Zapisy na Szosowy Klasyk Kowary: https://domtel-sport.pl/sobotka/

Zapisy na X Bieg Alpejski Kowary – Okraj: https://zapisy.domtel-sport.pl/x-bieg-alpejski-kowary- okraj-mistrzostwa-miasta-kowary-v9327

Więcej informacji na https://szosowyklasyk.pl/ i https://okraj.uphillrace.pl/

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *