Kolejny sprzęt dla jeleniogórskiego szpitala

, , , ,

Nowy specjalistyczny sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym do badań gastroskopowych dzieci przekazało właśnie Miasto Jelenia Góra Wojewódzkiemu Centrum Szpitalnemu Kotliny Jeleniogórskiej. Zakup sfinansowany został w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023.

Przekazany sprzęt umożliwi diagnostykę i leczenie górnego odcinka przewodu pokarmowego u dzieci. W większości przypadków są to działania diagnostyczne przełyku, żołądka i jelit, pobranie próbek do dalszych badań, a także usunięcie połkniętych przez maluchy ciał obcych.

Do tej pory możliwość wykonania endoskopii u dzieci w Jeleniej Górze była bardzo ograniczona z powodu braku odpowiedniego sprzętu. Wymuszało to kierowanie małych pacjentów do innych ośrodków medycznych i wydłużało proces leczenia.
Zakupiony przez Miasto sprzęt pozwoli na bezpieczną diagnostykę i leczenie niezależnie od wieku dziecka, co oznacza, że korzystać będą z niego również noworodki i niemowlęta. Wykorzystanie zaawansowanego technologicznie sprzętu medycznego daje gwarancję prawidłowej diagnozy oraz możliwość natychmiastowego leczenia.

Koszt zakupu endoskopu wraz z wyposażeniem wyniósł 412 tys. zł. Przypomnijmy, że to kolejny w tym roku sprzęt dla szpitala zakupiony z budżetu Jeleniej Góry. Wcześniej Miasto sfinansowało zakup wyposażenia szpitala za blisko 650 tysięcy (szerzej TUTAJ).

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt