Kierowała pojazdem mając 2 promile alkoholu w organizmie. Została zatrzymana podczas zdarzenia drogowego

, , ,

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 39-letnią mieszkankę powiatu karkonoskiego podejrzewaną o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

26 lipca 2023 roku, około godziny 14.50 policjanci z polecenia oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze pojechali do jednej z miejscowości gminy Janowice Wielkie, gdzie według zgłoszenia doszło do kolizji. Na miejscu funkcjonariusze zastali 27-letniego kierującego pojazdem marki Audi oraz 39-letnią kierującą pojazdem marki Opel. Według funkcjonariuszy powodem zdarzenia drogowego był nieprawidłowy manewr wymijania przez obydwoje kierujących. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od 39-latki wyraźny zapach alkoholu. Badanie wykazało 2 promile. Kobieta próbowała wprowadzić funkcjonariuszy w błąd, twierdząc, że wypiła alkohol chwilę po zdarzeniu, bo była w szoku.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie ona przed sądem, a grozić jej może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

podinspektor Edyta Bagrowska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *