KARR S.A. i Powiatowa Izba Gospodarcza wydali dziennik odkrywcy

, , , ,

W ramach realizacji projektu: „ Bliżej siebie, bliżej tradycji”, dnia 14.09.2023r. odbyła się wizyta studyjna dla pracowników branży turystycznej związana ze zwiedzaniem miejsc z Dziennika Odkrywcy Pogranicza, który w ramach projektu wydała Powiatowa Izba Gospodarcza w Jabloncu nad Niosu (Okresní hospodářská komora Jablonec nad Nisou) wraz z Karkonoską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A.

Dziennik odkrywcy pogranicza jest to zbiór atrakcji, doznań, ciekawostek, przepisów kulinarnych z polsko-czeskiego pogranicza z miejsc które się odwiedziło. Można w nim zbierać naklejki z logotypami i nazwą projektu. Po zebraniu naklejek ze wszystkich miejsc w skarbnicy i zgłoszeniu się w KARR S.A. lub OHK, turysta otrzyma nagrodę w postaci certyfikatu i odznaki „Odkrywcy pogranicza – Bliżej tradycji, bliżej siebie”.

Zdaniem Huberta Papaja – Prezesa KARR S.A. współpraca turystyczna może jeszcze bardziej zacieśnić więzi biznesowe między przedsiębiorcami z Dolnego Śląska i z czeskiego regionu:

„Zaprezentowaliśmy Dziennik Odkrywcy w trakcie jednego z ostatnich wydarzeń, organizowanych w Jeleniej Górze. Jak się okazało cieszył on się sporym zainteresowaniem zarówno profesorów wyższej uczelni, jak również przedsiębiorców. Nic tak nie zachęca do rozwoju w danym miejscu, jak otoczenie, klimat. Piękne, ciekawe miejsce będące znakiem rozpoznawczym polsko-czeskiej turystki zachęcają do częstego odwiedzania naszych lokalizacji, do odkrywania swoich pasji w otoczeniu wspaniałych widoków.”

W czasie wizyty, zwiedzono następujące atrakcje, które występują w Dzienniku:
 Pačinek Glass – wizyta u znanego na całym świecie artysty szkła w Kunraticach koło Cvikova – huta szkła, kryształowa świątynia i szklany ogród.
 Muzeum Szkła w Novym Borze – spotkanie ze szkłem w domu kupca Johanna Christophra Sochera, który przez trzynaście lat odnosił sukcesy sprzedając szkło w Meksyku.
 SpiderGlass – zwiedzanie pracowni szkła, gdzie główną metodą pracy jest fusing i spiekanie.
 Francuska Prowansja u podnóża Gór Izerskich – zwiedzanie lawendowego gospodarstwa w Raspenavie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *