„Jelonek Pogo to wie”

, , , , , , , ,

Instytut Karkonoski wraz z Książnicą Karkonoską serdecznie zapraszają na spotkanie z twórcami i pomysłodawcami książeczki dla dzieci „Jelonek Pogo to wie”.

Wydarzenie odbędzie się 7 czerwca 2023 (środa) o godz. 11:00 w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej 27 w Jeleniej Górze.

Ta wyjątkowa edukacyjna opowieść o jelonku, który postanowił zostać ratownikiem, wyszła spod ręki Grzegorza Nowickiego, jeleniogórskiego poety. Historię jelonka Pogo dopełniają przepiękne akwarelowe ilustracje autorstwa Agaty Makutynowicz, artystki z Karpacza.
Podczas spotkania najmłodsi będą mieli możliwość posłuchać bajki o dzielnym jelonku w wykonaniu autora oraz dowiedzieć się dlaczego i w jaki sposób taka książka powstała. Razem z prowadzącymi przypomną sobie też numery alarmowe, porozmawiają o tym co zrobić, kiedy ktoś się źle poczuje oraz dlaczego tak ważna jest pierwsza pomoc. Uczestnicy spotkania otrzymają również wesołe jelonki do pokolorowania i bajki z podpisami autora i ilustratorki.
Wydanie książeczki jest jednym z zadań projektowych, które Instytut Karkonoski realizuje w ramach zadania publicznego pn. Jeleniogórska Akademia Młodego Ratownika. Zadanie współfinansowane jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt