Jeleniogórska odsłona festiwalu Millennium Docs Against Gravity w kinie LOT

, , , , , ,

W dniach 17 -19 maja w kinie LOT w Jeleniej Górze ponownie zagoszczą filmy z festiwalu Millenium Docs Against Gravity, czyli największego festiwalu filmów dokumentalnych w Polsce. 

Przez trzy dni, miłośnicy kina będą mogli zanurzyć się w sześciu fascynujących filmach, eksplorujących tematy od ekologii i nowoczesnych technologii, przez niezwykłe portrety ikon kina, społeczeństwa, aż po głębokie zagadnienia psychologiczne, rytmiczne tony muzyki i sportowe emocje. To idealna okazja, by doświadczyć magii prawdziwych historii na dużym ekranie!

Podczas MDAG w Jeleniej Górze zagoszczą produkcje, które zdobyły uznanie podczas najważniejszych festiwali  światowych i dzieła stworzone przez wybitnych twórców z różnych zakątków świata. To nie tylko filmowa podróż dookoła świata, ale również bogata eksploracja istotnych tematów, które odzwierciedlają różnorodność ludzkich doświadczeń oraz globalnych wyzwań.

Wśród filmów, które szczególnie warto zobaczyć, są: „Copa 71” – dokument odkrywający historię kobiecej piłki nożnej z 1971 roku, „W ogniu. Historia Anity Pallenberg” – portret ekscentrycznej muzy The Rolling Stones, „Naturalna dzikość serca” – historia norweskiej rodziny stawiającej czoła życiowym zmianom, „Rave” – opowieść o polskiej scenie techno, „Każda mała rzecz” – film o klinice dla kolibrów w Los Angeles oraz „Efekt YouTube’a” – analiza wpływu platformy na współczesne społeczeństwo.

Każdy z tych filmów dostarcza nie tylko rozrywki, ale także głębokiej refleksji, czyniąc festiwal MDAG niezapomnianym wydarzeniem dla każdego miłośnika kina.
Hasło tegorocznej edycji MDAG brzmi „W relacji ze światem” i odnosi się do niezwykłej wartości kina dokumentalnego, w którym jak w zwierciadle możemy się przejrzeć i dowiedzieć więcej o sobie, innych i o świecie.

Program:

  • 17.05, godz. 18:00 – “Copa 71”, reż. James Erskine, Rachel Ramsay – Najlepsze reprezentacje piłki nożnej kobiet uczestniczyły w wielkich zawodach w 1971 roku w Meksyku. Ponad 60 lat później, twórcy filmu wracają do wydarzeń, które zostały intencjonalnie wymazane z kart historii.
  • 17.05, godz. 20:00 – “W ogniu. Historia Anity Pallenberg”, reż. Svetlana Zill, Alexis Bloom – Anita Pallenberg – niemiecka modelka i aktorka – zyskała sławę w latach 60. i 70. XX wieku. Film, w którym jej pamiętniki czyta Scarlett Johansson, opowiada o ekscentrycznym życiu muzy Rolling Stonesów.
  • 18.05, godz. 18:00 – “Naturalna dzikość serca”, reż. Silje Evensmo Jacobsen – zwycięzca Nagrody Głównej w międzynarodowym konkursie dokumentalnym Sundance – Losy rodziny, która cieszyła się samowystarczalnym życiem na norweskiej farmie, z dala od zgiełku miasta, wywraca się do góry nogami. Jak poradzą sobie w obliczu zmian?
  • 18.05, godz. 20:00 – “Rave”, reż. Dawid Nickel, Łukasz Ronduda – Film opowiada o muzyce techno i kulturze rave w Polsce. Czy młodemu pokoleniu uda się pojednać podzieloną klasowo od lat 90. XX wieku scenę klubową w Polsce?
  • 19.05, godz. 16:00 – “Każda mała rzecz”, reż. Sally Aitken – Terry Masear w swoim domu i pięknym ogrodzie w Los Angeles prowadzi klinikę dla najmniejszych ptaków na świecie – kolibrów. Film staje się opowieścią o odporności na ciosy zadawane przez życie i procesie uzdrawiania ciała i duszy.
  • 19.05, godz. 18:00 – “Efekt YouTube’a”, reż. Alex Winter – Historia YouTube’a jest zarówno inspiracją, jak i przestrogą. Film przygląda się nie tylko platformie, ale również sposobowi, w jaki zmieniła ona nasze życie i myślenie.

Część online festiwalu potrwa od 21 maja do 3 czerwca i będzie dostępna na platformie mdag.pl.

Bilety dostępne w kasie kina oraz na stronie Kino Lot – Jelenia Góra (kino-lot.pl)

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt