Jeleniogórska młodzież we Włoszech

, , ,

Podczas, gdy większość dzieci spędza wakacje u dziadków, z rodzicami nad morzem, w górach lub za granicą – te z Państwowej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze trenują swoje umiejętności i poznają kulturę włoskiej muzyki w miejscowości Lanciano. Organizatorem wyjazdu jest Fundacja Maxibene Izabeli Zobel.

Upał w granicach 40 stopni. Piękna, słoneczna pogoda, zapierająca dech w piersiach architektura, malownicze krajobrazy – te i inne zalety kryje w sobie miejscowość Lanciano w regionie Abruzja. To tutaj na ponad dwa tygodnie wybrała się jeleniogórska młodzież dzięki uprzejmości Fundacji Maxibene i Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Pod opieką prezes Fundacji – pani Izabeli Zobel oraz pani Dominiki Łukasiewicz uczniowie PSM mogą zaobserwować wirtuozów w trakcie uroczystych koncertów, a także u ich boku wykazać się swoim talentem tj. w ramach wydarzenia Concerto dei Docenti Corso Formazone Orchestrale z repertuarem wybitnych twórców: W. A. Mozart, J. Druzecky, F. Krommer.

„Jesteśmy w stałym kontakcie z opiekunami wyjazdu i cieszy nas fakt, że młodzież z Jeleniej Góry, z naszej Państwowej Szkoły Muzycznej spędza czas w kreatywny i wartościowy dla siebie sposób – mówi Hubert Papaj – Prezes KARR S.A. – Obcowanie z kulturą muzyczną z Włoch na pewno pozytywnie wpłynie na ich postrzeganie muzyki klasycznej. Poznanie przy okazji tamtejszych obyczajów, architektury, krajobrazu będzie cennym doświadczeniem w życiu tych młodych osób”.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt