Inteferie Run Bieg Niepodległości – jaka trasa?

, , , ,

Interferie Run to bieg górski, a w zasadzie nawet dwa, bo do wyboru mamy półmaraton i bieg na 10 km. Na obu dystansach odbędzie się również rywalizacja prowadzona w ramach Mistrzostw Polski Górników i Hutników KGHM. Zapisy możliwe będą tylko do 10 listopada, a limit zgłoszeń na oba biegi wynosi 300 osób.

Biegniemy w niedzielę, 12 listopada!
Bieg Intereferie Run ma już swoją historię i tradycję, bo przecież przez lata był jedną z edycji cyklu Super Bieg oraz Pucharu Sudetów w biegach górskich. Możliwość wyboru dystansu to również jeden z jego atutów – tu nic się nie zmienia!

Trasa półmaratonu zawsze łączyła ze sobą Szklarską Porębę i Świeradów-Zdrój oraz dwa hotele sieci Intereferie – “Malachit” i “Bornit”. Zmieniał się kierunek biegu, ale trasa zawsze pozostawała ta sama. I na tym głównie polega wyjątkowość tych zawodów – biegniemy z punktu A do punktu B, z jednej miejscowości do drugiej! A co po drodze? Po drodze piękne Góry Izerskie, czyli absolutnie atut numer 1!

Bieg na 10 km startował kiedyś z Rozdroża Izerskiego, ale od pewnego czasu krótszy dystans zatacza pętlę wokół Szklarskiej Poręby oraz zaczyna się i kończy przy Sport Hotelu “Bornit”. W tym roku biegniemy więc obok Kruczych Skał do Szklarskiej Poręby Huty i rozpoczynamy podbieg doliną w stronę Jakuszyc. Potem trawersujemy Ściernisko i biegniemy Białą Doliną. Obniżamy się w kierunku centrum Szkalrskiej Poręby, ale to jeszcze nie koniec, bo przed nami kolejny podbieg, mała pętla w świerkowym lesie powyżej hotelu, znów lekko w dół, lekko w górę i czas na finisz.

Półmaraton zaczyna się pod “Malachitem” w Świeradowie-Zdroju i rusza równolegle do szosy wiodącej do Szklarskiej Poręby, zanurzając się w leśne ostępy Gór Izerskich. Trawersuje szczyt Głuszca i dociera do Rozdroża Izerskiego. Biegniemy dalej w stronę Zwaliska, przecinamy grzbiet i kierujemy się w stronę Białej Doliny. Pierwsze zabudowania Szklarskiej Poręby zwiastują już bliskość mety.

Baza biegu i biuro zawodów mieścić się będą w hotelu “Bornit” (Szklarska Poręba). Na start do Świeradowa pojedziemy podstawionymi przez organizatora autobusami. W Szklarskiej natomiast odbędą się również biegi dla dzieci.

Zapisy online do biegów: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=8584 Więcej informacji można znaleźć tu: https://biegniepodleglosci.superbieg.pl/

Biuro zawodów i odbiór numerów w “Bornicie”: sobota – 17:00 – 19:00, niedziela – od 8:00. Starty o 11:00

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *