Galeria BWA zaprasza na wernisaż

, , , ,

Galeria BWA w Jeleniej Górze zaprasza na wernisaż wystawy Pawła Dudka „Rysujące maszyny”. 

Wydarzenie odbędzie się już w piątek  01.03.2024 r., o godzinie 17:00. Wystawa będzie pewnego rodzaju eksperymentem i prowokacją.

„Zaprezentujemy prace narysowane przez maszyny (instalacje), które skonstruował człowiek – artysta? Odbiorca będzie mógł współuczestniczyć w procesie powstawania rysunków tego rodzaju. Ta interakcja pozwoli postawić następujące pytania: kto jest artystą? Maszyna sama w sobie, czy osoba, która ją stworzyła? A może osoba, która wprawia ją w ruch?”- czytamy.

Wystawa może być przyczynkiem do rozmowy o coraz większej roli maszyn w kreacji, w tym o sztucznej inteligencji (sztuce generatywnej i algorytmicznej). A może jest coś jeszcze? Co jest tutaj sztuką? Dzieło u Dudka powstaje także dzięki naturalnym zjawiskom fizycznym, takim jak grawitacja, obrót ziemi, zjawiska tarcia i oporu.

Na wystawie zaprezentowane zostaną tytułowe maszyny oraz dzieła powstałe za ich pomocą.

Paweł Dudek (ur. 1984, Oleśnica) studiował na Politechnice Wrocławskiej na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. Twórca interdyscyplinarny. Autor instalacji artystycznych, a także używanych we współczesnej medycynie i rehabilitacji. Każda z jego maszyn do rysowania jest ciągle modyfikowana w celu poszukiwania nowych, niespotykanych rezultatów.

Do tej pory miał kilka wystaw i pokazów, m. in. w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu i Muzeum Narodowym w Gdańsku.

Wystawa trwa do 29 marca 2024 r.

Wystawa realizowana przy pomocy finansowej Miasta Jeleniej Góry.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *