„DRUGSTOP” W MIEJSKIM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W JELENIEJ GÓRZE

, , , ,

Jeleniogórscy policjanci 3 kwietnia 2024 roku w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze przeprowadzili działania edukacyjno-profilaktyczne w ramach projektu realizowanego przez policjantów z Polski i Czech pn. „Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy oraz kandydaci na rodziców zastępczych.

Funkcjonariusze podczas spotkania rozmawiali z uczestnikami na temat środków odurzających. Przedstawili  założenia projektu oraz zaprezentowali rekwizyty znajdujące się w walizkach edukacyjnych zawierających przedmioty, które młodzi ludzie mogą posiadać w domu lub w szkole, a które wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji środków odurzających.

Ponadto poinformowali  o możliwości bezpłatnego pobrania na telefon komórkowy z platformy Sklep Play aplikacji DRUGSTOP. Zawiera ona szereg informacji dotyczących zażywania środków psychoaktywnych, m.in.
•    konsekwencji zdrowotnych
•    mitów i stereotypów
•    odpowiedzialności karnej
•    listę instytucji pomocowych

Celem projektu realizowanego w Polsce i Czechach jest:
•    zintensyfikowanie współpracy jednostek Policji z Polski i Czech w zakresie problematyki narkotykowej oraz prowadzenie wspólnych działań prewencyjnych na rzecz ludności w rejonie przygranicznym,
•    podniesienie poziomu świadomości społeczeństwa w zakresie problematyki narkotykowej,
•    przekazanie czytelnej informacji na temat działania narkotyków i środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej za posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających.

podinsp. Edyta Bagrowska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *