Bike Maraton Szklarska Poręba. 9 września ściganie pod Szrenicą

, , , ,

Cykl Bike Maraton powoli zbliża się do mety, która czeka w Sobótce 7 października. Przed nami jeszcze jedna edycja, która nas do finału BM 2023 przybliży – 9 września spotykamy się w Szklarskiej Porębie, czyli jednym z najważniejszych miejsc dla polskiego MTB.

Szklarska Poręba wciąż ma swoją magię, wciąż jest w stanie przyciągnąć w Karkonosze kolejnych zawodników i zagwarantować, że czas przeznaczony na wyścig nie będzie czasem zmarnowanym. Wrześniowy Bike Maraton jest też na pewno jedną z najważniejszych i kluczowych edycji cyklu w tym roku. Trwa przecież nerwowe przeliczanie punktów do generalki, analiza tego co już się wydarzyło i co jeszcze może się wydarzyć, trwa pogoń za liderami klasyfikacji generalnej, a większość uczestników myśli już przecież o edycji finałowej. Jeśli więc ktoś chce utrzymać dobrą pozycję w generalce, uciec rywalom, lub jeśli po prostu chce zakończyć sezon mocnym finiszem, musi się w Szklarskiej pojawić.

Jedyny Bike Maraton rozgrywany w tym roku we wrześniu otworzy Kolarski Weekend w Szklarskiej Porębie – 10 września na Zakręcie Śmierci finiszować będą jeszcze kolarze szosowi, startujący w cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk, a wielu z nich z pewnością dzień wcześniej wystartuje w BM. Zatem najpierw Bike Maraton, a potem Szosowy Klasyk Szklarska Poręba! W dniu Bike Maratonu będziemy też mieli zawody dla dzieci, czyli PKO Ubezpieczenia Junior Race.

W tym sezonie ścigamy się na Bike Maratonie na trzech dystansach. FUN w Szklarskiej będzie miał tylko 14 km, więc znów będzie możliwość rekreacyjnego startu dla każdego amatora dwóch górskich kółek lub mocnego sprintu dla tych, którzy już mierzą się i z czasem, i z rywalami.

W większości wyścig poprowadzony jest szerokimi szutrowymi drogami, choć pamiętać należy o zjazdach z Drogi pod Reglami i do mety. Przewyższenie na tym dystansie to 400 m. CLASSIC ma 27 km i już 830 m w pionie, a MEGA to już konkretny wyścig – na dystansie 45 km przewyższenia sięgają 1650 m.

Na dwóch ostatnich dystansach będzie odpowiednia porcja singli – dużo większa oczywiście na dystansie MEGA – kilka wymagających podjazdów, sporo technicznego zjeżdżania i kilka kultowych dla Szklarskiej Poręby miejsc: Droga pod Reglami, Cicha Dolina, Wysoki Most…

Rejestracja zawodniczek i zawodników: https://bikemaraton.com.pl/zgloszenia/
Baza zawodów i biuro tuż przy kompleksie SKI Arena Szrenica: https://bikemaraton.com.pl/szklarska-poreba/biuro-zawodow/

Biuro czynne dzień przed zawodami w godzinach 17:00 – 19:00. W dniu startu biuro zawodów pracuje od godziny 8:00.

źródło: Bike Maraton

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *