Bike Maraton Bardo już 17 czerwca

, , , ,

Bardo już drugi raz gości w kalendarzu Bike Maratonu. To urokliwie miasteczko nad Nysą Kłodzką pełni nie tylko rolę wrót do Ziemi Kłodzkiej, ale także uchyla drzwi do przepięknych rowerowych tras w Górach Bardzkich oraz Górach Złotych i Sowich.

Nie ma zatem co się dziwić, że po ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski MTB XCM, Bike Maraton nie może się doczekać powrotu do Barda. Warto też oczywiście w Bardzie wystartować, bo trasa najbliższego Bike Maratonu powinna spełnić oczekiwania nawet najbardziej wybrednych koneserów. O ile FUN będzie przyjemny, krótki i łatwy technicznie, to CLASSIC da już sporo dodatkowej przyjemności z jazdy stokówkami i leśnymi duktami i – podobnie jak MEGA – zahaczy też o single kompleksu Singletrack Glacensis. Będzie to już również dystans, na którym trzeba się będzie solidnie napracować. A MEGA to już naprawdę kawał wyścigu…

Bardzkie zawody startują w sobotę 17 czerwca o godzinie 11:00. Zapisy i rejestracja zawodników dostępne są na stronie organizatora: https://bikemaraton.com.pl/zgloszenia/

Biuro zawodów będzie czynne już w piątek od 17:00 do 19:00, a w dniu wyścigu od 8:00. Start i meta usytuowane są przy szkole i stadionie na ul. Polnej.

Jak wiadomo, w tym roku Bike Maraton ma trzy dystanse: FUN, CLASSIC i MEGA. FUN będzie miał w Bardzie 18 km, CLASSIC 31 km, a MEGA 49 km, z długą listą kamienistych zjazdów i sztywnych podjazdów oraz dużą dawką zabawy na singlach. FUN z założenia jest dostępny dla wszystkich – również najmłodszych, CLASSIC zaprasza tych, którzy chcą „pokręcić” nieco więcej, a MEGA jest dystansem, który wymaga już sporego doświadczenia oraz przygotowania i godnie w tym sezonie zastępuje dystans GIGA.

Oprócz klasyfikacji indywidualnych, mamy w Bike Maratonie szereg kategorii drużynowych, jest klasyfiakcja e-bike, a tegoroczna walka w klasyfikacji generalnej wchodzi w fazę decydującą – tym bardziej, że jeśli ktoś myśli właśnie o „generalce” i chce dopiero teraz zacząć jeździć w cyklu – musi już pilnie kolekcjonować następne starty.

W tym roku Bike Maraton wystartował w Miękini, a za nami już również wyścigi w Polanicy-Zdroju, Jeleniej Górze i Złotoryi. Kolejna edycja cyklu odbędzie się w Bielawie.

Po więcej informacji zapraszamy na https://bikemaraton.com.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *