Bike Adventure 2024

, , , ,

Co roku, na przełomie czerwca i lipca, międzynarodowy tłum zawodniczek i zawodników bierze we władanie Szklarską Porębę, wypełnia restauracje, hotele i centrum miejscowości.

Przyjeżdżają do Szklarskiej Poręby regularnie reprezentanci ponad dwudziestu krajów! Okolice startu „żyją” od wczesnego ranka do późnego wieczora. Atmosferę wielkiego sportowego wydarzenia czuć już w przeddzień startu, kiedy otwiera się biuro zawodów, pojawiają się pierwsi zawodnicy, a organizatorzy kończą ostatnie przygotowania. Potem baza wyścigu zamienia się w zasadzie w całodobowe centrum dowodzenia – zawsze ktoś tu jest, zawsze jest coś do załatwienia, kupienia, naprawienia.

To stąd, we wszystkich kierunkach wiodą piękne i spektakularne trasy MTB o dowolnie możliwych walorach i stopniach trudności. To stąd można wyjechać na rekreacyjne ścieżki Gór Izerskich i stąd można dotrzeć do krętych karkonoskich i jeleniogórskich singli, a od słynnych granitowych wychodni, głazów i korzeni urozmaicających miejscowe ścieżki dzieli nas dosłownie kilka metrów. Bike Adventure to dwa dni ścigania po Karkonoszach i dwa dni w Górach Izerskich. To odkrywanie nowych ścieżek i zapominanych leśnych dróg, po których, nader często, na rowerze nie jeździł jeszcze nikt. To rozległe panoramy, zalane słońcem górskie łąki, przepastne świerkowe bory, skaliste turnie, mroczne jary i szumiące karkonoskie potoki. To stare leśne drogi, ukryte w górach sztolnie, to widoki na Śnieżkę, Śnieżne Kotły i Szrenicę.

Program Bike Adventure 2024

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *