Banksy w Szklarskiej Porębie

, , , , , ,

Kultowy Banksy w Szklarskiej Porębie! Czy jesteś gotowy na sztukę, która prowokuje, inspiruje i wyzwala społeczną świadomość?

„Banksy – sztuka wyjęta spod prawa” – wystawa nieautoryzowana.
4 Peron, ul. Dworcowa 10, Szklarska Poręba, 13 stycznia — 25 lutego 2024 r.
Organizatorzy: Organization of exhibitions , Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie

Wernisaż wystawy: 12 stycznia 2024 r., godz. 18

Podczas wernisażu wystąpi brytyjski wokalista David Marx — muzyk o bogatym i różnorodnym dorobku artystycznym, przygotował coś wyjątkowego, specjalnie na naszą wystawę. Napisał trzy oryginalne piosenki inspirowane twórczością Banksy’ego, które zostaną zaprezentowane po raz pierwszy właśnie podczas naszego wernisażu. To niewątpliwie sprawi, że nasze wydarzenie stanie się jeszcze bardziej wyjątkowe
i niezapomniane.

Wszyscy znają Banksy’ego, ale nikt nie wie kim on jest. Jego prace są rozpoznawalne na całym świecie, mimo tego tożsamość artysty do tej pory pozostaje tajemnicą. Banksy używa murów, aby wyrażać myśli, prowokować, zmieniać świat, i dzielić się miłością, która silnie przemawia z jego sztuki. Dzięki temu jest najbardziej rozpoznawalnym twórcą street artu na świecie. Jego prace można spotkać na ścianach w wielu krajach, wystawa „Banksy — sztuka wyjęta spod prawa” daje możliwość podziwiania i kontemplowania kilkudziesięciu rekonstrukcji murali Banksy’ego w jednym miejscu, bez konieczności podróżowania. To nie wszystko! Ekspozycja jest wzbogacona o fascynujące instalacje przestrzenne i multimedia.
Czy to „Dziewczynka z balonikiem” emanująca utraconą niewinnością i nadzieją, czy „Pulp Fiction”, w której Banksy z chirurgiczną precyzją odsłania absurd przemocy i konsumpcjonizmu, czy też „Miotacz kwiatów” przedstawiający pokojowy protest przeciwko wojnie, a może „Królowa małp” wyśmiewająca monarchię i kult jednostki — każde dzieło Banksy’ego jest precyzyjnym ciosem trafiającym prosto w najgłębsze zakamarki naszej świadomości. Niektórzy uważają go za geniusza i bohatera, inni za wandala i oszusta. Jedno jest pewne: Banksy nie pozostawia nikogo obojętnym.

Prace przedstawione na wystawie są rekonstrukcjami dzieł Banksy,ego i wykonane przez artystów z Warszawy oraz Nowego Jorku techniką szablonową oraz olejem na płótnie. Organizatorzy wystawy uzyskali aprobatę artysty na prezentację rekonstrukcji jego prac. Banksy wie o wystawie, jej założeniach, opłatach za wstęp i nie wyraził sprzeciwu na jej otwarcie.

Wystawa czynna: • pon.- pt. 9-17
• sob.- niedz. 9-21
Cena biletów:
• bilet normalny 25 zł
• bilet ulgowy 20 zł
• bilet rodzinny 70 zł
• bilet grupowy 16 zł

Kontakt:
Anita Kaczmarska, dyr. MOKSiAL, tel. 508 170 043, dyrektor@mok.szklarskaporeba.pl, www.moksial pl
Kamila Gierko organization of exhibitions, +49 1578 7566 099, kamila.gierko@or-ex.eu, www.or-ex.eu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *