JELENIOGÓRSCY POLICJANCI WJECHALI ROWERAMI NA SZCZYT ŚNIEŻKI

Dolnośląscy policjanci wzięli udział w kolejnej edycji wydarzenia „Rowerem na Śnieżkę”. Celem imprezy było wsparcie finansowe dla chorego na autyzm Filipa jak również popularyzowanie kolarstwa jako formy aktywności oraz promocji walorów turystycznych Karpacza. W niedzielnej imprezie udział wzięło 272 zawodników. Gratulacje należą się jeleniogórskiemu policjantowi Dariuszowi Barczyńskiemu, który na szczyt Śnieżki (1602 m n.p.m) w klasyfikacji ogólnej wjechał jako 20. Natomiast w klasyfikacji wiekowej Nasz kolega zajął wysokie 6 miejsce.

W minioną niedzielę 8 września br., komisarz Dariusz Barczyński – zastępca Komendanta Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze oraz podinspektor Piotr Urbaniak – Komendant Komisariatu Policji w Karpaczu wzięli udział w kolejnej edycji wydarzenia „Rowerem na Śnieżkę”. Organizatorami imprezy był „Rotary Klub Karpacz-Karkonosze”, Urząd Miasta Karpacz, Karkonoski Park Narodowy i Straż Miejska.

Celem imprezy było popularyzowanie kolarstwa jako powszechnej formy aktywności, promocja walorów turystycznych miasta Karpacz i okolic, promocja aktywnych form wypoczynku, rekreacji i sportu oraz wsparcie finansowe dla Filipa chorego na autyzm. Zebrane w ten sposób pieniądze przekazane zostały na dofinansowanie i zakup sprzętu niezbędnego do rehabilitacji chłopca.

W niedzielnej imprezie udział wzięło łącznie 272 zawodników. Gratulacje należą się Dariuszowi Barczyńskiemu gdyż na szczyt Śnieżki (1602 m n.p.m) wjechał jako 20. Natomiast w klasyfikacji wiekowej Nasz kolega zajął wysokie 6 miejsce. Drugi z policjantów Piotr Urbaniak w klasyfikacji ogólnej zajął 111 miejsce, a w kategorii wiekowej 52 miejsce.

Wszyscy zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych zostali wyróżnieni pucharami.

Niestety niedzielne wydarzenie było  już ostatnią imprezą rowerową z cyklu Korona Karkonoszy, która obejmuje dwie rundy podjazdu na Karkonosze, czyli „Rowerem na Szrenicę” oraz „Rowerem na Śnieżkę”.

Źródło: KMP w Jeleniej Górze