3 miesiące w areszcie spędzi syn, który znęcał się nad matką

, , ,

Jeleniogórski sąd zdecydował o aresztowaniu na 3 miesiące mężczyzny, który od kilku miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką. Agresor awanturował się, wyzywał ją, rzucał się do bicia, popychał, a także groził jej pozbawieniem życia. Czynów tych dopuścił się w warunkach „recydywy”. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne, groźby karalne oraz uszkodzenie ciała.

Mężczyzna został zatrzymany 27 listopada br. podczas interwencji zgłoszonej przez pokrzywdzoną. Jak ustalili funkcjonariusze, 29-latek od kilku lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką. Nadużywał środków psychoaktywnych, po których stawał się agresywny, bez żadnego powodu wszczynał awantury, podczas których wyzywał ją, popychał i poniżał, a także groził jej pozbawieniem życia. Podczas ostatniej awantury mężczyzna również dopuścił się rękoczynów. Okazało się, że czyny te popełnił w warunkach, tzw. ”recydywy”.

Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

podinspektor Edyta Bagrowska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *