2 grudnia w Zieleńcu rusza nowy sezon narciarski

, , , , , , ,

Już w najbliższą sobotę w rusza w Sudetach nowy sezon narciarski. Uruchomienie wyciągów i otwarcie tras zapowiedział jeden z największych w Polsce ośrodków – Zieleniec Sport Arena. Pierwsi narciarze pojawią się na stokach punktualnie o 9:00.

Początek zimy w tym roku przebiegł w wyjątkowo mało zaskakujący sposób. Pierwsze przymrozki pojawiły się, jak to powinno mieć miejsce, w połowie listopada. Pozwoliło to na uruchomienie armatek i sukcesywne naśnieżanie stoków. Do tego doszły całkiem obfite opady śniegu. Dzięki temu już w najbliższy weekend będzie można pod Orlicą szusować.
Mocny początek zimy

“Rzeczywiście zima przyszła w góry tym roku z precyzją szwajcarskiego zegarka” – mówi Grzegorz Głód, dyrektor marketingu zielenieckiej stacji. “Choć trzeba przyznać, że z lekkim niepokojem przyglądaliśmy się długiej i dość ciepłej jesieni. Ale po raz kolejny unikalny mikroklimat Zieleńca nie zawiódł – mróz trzyma mocno, co pozwala nam na dośnieżanie kolejny stoków, które sukcesywnie oddawane będą do użytku w przeciągu kolejnych dni” – dodaje Grzegorz Głód.

W najbliższy weekend (2-3 grudnia) narciarze i snowboardziści będą mieli do dyspozycji następujące 8 wyciągów w tym 5 nowoczesnych kolei linowych:
 Kolej 4os. Diament D3
 Kolej 4os. Gryglówka G1
 Talerzyk Gryglówka G2
 Kolej 4os. Mieszko M1
 Talerzyk Mieszko M2
 Kolej 6os. Winterpol W3
 Kolej 4os. Winterpol W5
 Taśma WT2

Wyciągi czynne będą w sobotę i niedzielę od 9:00 do 20:00, natomiast od poniedziałku do czwartku ośrodek pracować będzie od 9:00 do 16:00. Tak będzie do końca tzw. niskiego sezonu, czyli do 21 grudnia. Co ważne w sezonie zimowym 2023 / 2024 ceny karnetów nie zmieniły się w stosunku do poprzedniej zimy, a do cennika wrócił niski sezon.
Oczywiście lista dostępnych kolei będzie się sukcesywnie zwiększać wraz z naśnieżaniem i przygotowywaniem kolejnych tras, przy czym czynnikiem decydującym będą oczywiście aktualne na daną chwilę warunki atmosferyczne. Na razie jednak prognozy na kolejne dni przedstawiają się bardzo obiecująco.

Co czeka nas w Zieleńcu w tym sezonie?
Przypomnijmy, że Zieleniec Sport Arena to obecnie 31 kolei i wyciągów oraz 23 kilometry zróżnicowanych tras narciarskich. Zimową ofertę urozmaicają piękne szlaki turystyczne, których zimowy urok jest nie do przecenienia, a także dziesiątki kilometrów zlokalizowanych głównie po czeskiej stronie tras biegowych.

Rozpoczynający się pod Orlicą sezon to przede wszystkim możliwość spędzenia na jednej lub dwóch deskach świąt i przywitania na stoku Nowego Roku. To także pełna gama możliwość w trakcie rozpoczynających się już 15 stycznia w regionie zimowych ferii. W tym roku nie zabraknie oczywiście mnóstwa zawodów z najważniejszymi i najstarszymi w regionie zmaganiami w ramach Pucharu Orlicy.

Kluczowym uzupełnieniem zielenieckiej infrastruktury narciarskiej są zlokalizowane przy stokach wypożyczalnie oraz szkoły jazdy. Warto podkreślić, że Zieleniec Sport Arena to stacja wyjątkowo sprzyjająca nauce i doskonaleniu narciarskich umiejętności, czego tradycje sięgają tu końca XIX wieku. Łagodne i szerokie stoki, liczne wyciągi dydaktyczne w tym taśmowe i przede wszystkim doświadczona kadra czeka na wszystkich, którzy chcą spróbować sił w narciarstwie bez względu na wiek czy już posiadane umiejętności.

Zieleniec oferuje również przeszło 1500 miejsc noclegowych w hotelach i pensjonatach tworzących zróżnicowana ofertę pod względem standardu i poziomów cenowych. W praktyce oznacza to, że każdy znajdzie tu dla siebie coś odpowiedniego, choć podkreślić należy, że miejsc na najbardziej “gorący” w Zieleńcu czas, czyli okres świąteczno- noworoczny oraz zimowych ferii, szybko w hotelach i pensjonatach ubywa.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *