Zjechał z drogi, ściął barierki, te uderzyły przechodnia, a auto wpadło do rzeki

, , ,

Po tym, jak kierujący samochodem osobowym stracił nad nim panowanie, auto zjechało z drogi, ścięło barierki na mostku, które uderzyły przechodnia a pojazd wpadł do strumyka.

Sporo emocji jesienią ubiegłego roku wywołał materiał na stronach Lwówecki.info o ograniczeniu prędkości na drodze w sołectwach Chmielno i Zbylutów. W ocenie jednych 40 km/h to zbyt restrykcyjny przepis i żadne znaki nie zapobiegną zdrowemu rozsądkowi, w ocenie innych tylko poprzez ograniczenie prędkości można zadbać o bezpieczeństwo.

We wtorkowe przedpołudnie 5 marca 2024 roku w Zbylutowie doszło do bardzo groźnego zdarzenia drogowego.

Zgłoszenie do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim wpłynęło około godziny 11. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano patrol policji, zastęp strażaków z OSP Zbylutów i zastęp z JRG PSP w Lwówku Śląskim. Na miejsce udał się także oficer operacyjny PSP w Lwówku Śląskim. Wezwano również zespół ratownictwa medycznego z Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Powiadomiono także zarządcę drogi.

Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji wynika, iż kierujący samochodem osobowym marki fiat 36- letni mieszkaniec gminy Lwówek Śląski poruszając się drogą powiatową prowadzącą przez Zbylutów w pewnym momencie stracił nad nim panowanie. Fiat zjechał z drogi i ściął barierki na mostku po czym auto wpadło do strumyka. Niestety, uszkodzone bariery uderzyły przechodzącego drogą 73- latka.

Obaj mężczyźni mogą mówić o wielkim szczęściu, bo w zdarzeniu nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Żaden z nich nie wymagał hospitalizacji.

„Kierujący był trzeźwy”- wyjaśnia sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji, która dodaje, iż mężczyzna został ukarany mandatem.

źródło: lwówecki.info

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *