Zima na drogach

, , ,

Od wczoraj w całym regionie prószy śnieg, którego pokrywa w ostatnich godzinach wzrosła o dobrych kilkanaście centymetrów. Na drogach jest ślisko. Pamiętajcie o tym wybierając się w podróż.

Śliska nawierzchnia utrudnia manewrowanie pojazdem, co może przyczynić się do wielu kolizji i wypadków. Ważne jest, aby dostosować prędkość do warunków panujących na danym odcinku drogi. Jak tłumaczą policjanci w sytuacji poślizgu najważniejsze jest, aby reagować ze spokojem, bez gwałtownego hamowania i kręcenia kierownicą. Podczas zimowych warunków jeszcze większą uwagę należy poświęcić na przewidywanie zachowania innych kierujących i pieszych. Pamiętać należy również o dłuższej drodze hamowania, w związku z tym zbliżając się do skrzyżowania należy rozpocząć manewr hamowania wcześniej. Gwałtowne wciskanie pedału hamulca, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni, może doprowadzić do tragedii.

Od wczoraj w całym regionie prószy śnieg. Wprawdzie opady te nie są intensywne, ale ich ciągłość powoduje, że pokrywa śniegu wzrosła w ostatnich godzinach o kilkanaście centymetrów. To powoduje, iż warunki na drogach, szczególnie tych o niższy kategoriach odśnieżania są naprawdę trudne.

Apelujemy do kierowców o rozwagę.

źródło: lwówecki.info

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *