Zawół i Badacz nie zawiedli!

, , , , ,

Marcin Zawół wicemistrzem Europy Juniorów!

Końca dobiegły historyczne mistrzostwa Europy Juniorów w Jakuszycach. Organizatorzy musieli włożyć wiele wysiłku w to, aby zawody w Jakuszycach mogły się odbyć. Niesprzyjająca aura (silny wiatr i padający deszcz) nie dawała za wygraną, ale ostatecznie wysiłek nie poszedł na marne i zawody się odbyły.

Ogromną radość sprawiły nam sukcesy młodych biathlonistów z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra. Marcin Zawół został wicemistrzem Europy Juniorów w sprincie na dystansie 10 km w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach.

W biegu indywidualnym mężczyzn zajął 8 miejsce, ze startu wspólnego 9 miejsce.  Konrad Badacz  w biegu indywidualnym 15 miejsce. Barbara Skrobiszewska w biegu ze startu wspólnego zajęła 6 miejsce w sprincie 9 miejsce, bieg indywidualny 23.

Konrad Badacz w MŚ. Najlepszy polski wynik od 15 lat!

Debiutujący w Mistrzostwach Świata Nove Mesto na Morave 2024, Konrad Badacz w biegu sprinterskim popełnił tylko jeden błąd na strzelnicy i ze stratą nieco ponad trzech minut do triumfatora zajął 40 miejsce.

W biegu pościgowym Konrad Badacz ustanowił rekord życiowy  w zawodach największej rangi zajmując 31 miejsce. Na dwadzieścia strzałów nie trafił tylko dwóch – w postawie stojącej. To najlepszy wynik polskiego biathlonisty w pościgu na MŚ od czwartego miejsca Tomasza Sikory w 2009 roku.

Gratulujemy zawodnikom, trenerom i rodzicom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tych sukcesów. Wielkie brawa dla organizatorów, sędziów i wolontariuszy.