Z Gór Izerskich na Mistrzostwa Świata. Gravel Adventure 2023

, , , ,

Gravel Adventure to z pewnością jedna z najbardziej prestiżowych imprez gravelowych w naszym kraju, a dobry wynik osiągnięty w tym wyścigu może dać przepustkę do gravelowych Mistrzostw Świata 2023. Dlatego też ściągają w Góry Izerskie najlepsi specjaliści od tej odmiany kolarstwa ze wszystkich stron świata, a polska czołówka na pewno pilnie śledzi sytuację na listach startowych i również szykuje się do startu. W najbliższą sobotę wystartują w Świeradowie-Zdroju reprezentanci 25 krajów!

Izerski wyścig jest częścią UCI Gravel World Series i znajduje się w gronie 17 kwalifikacyjnych wyścigów rozgrywanych od Polski po Australię. Jeśli chodzi o możliwość zapisania się jeszcze do udziału w zawodach, to jest to już naprawdę ostatnia z ostatnich chwil!

Bazą wyścigu będzie doskonale już znana polskim kolarzom górskim i gravelowym dolna stacja kolei gondolowej SKI&SUN – tam znajdować się będzie start, meta i biuro zawodów.

Po odbiór numerów startowych i pakietów organizatorzy zapraszają już w piątek w godzinach 17:00 – 20:00. W dniu zawodów biuro będzie czynne już od godziny 7:00 rano, bo pierwszy start mamy o 9:00! Wtedy wystartuje dystans Medio o długości 64 km. Gran Fondo (112 km) natomiast wyjedzie na trasę o godzinie 9:30. Dekoracje rozpoczną się ok. godziny 16:00.

Tak jak w roku ubiegłym, Gravel Adventure będzie doskonałą okazją do kolarskiej rywalizacji w niezwykle pięknej i unikalnej scenerii. Jeśli wyścigi UCI Gravel World Series oprócz walorów sportowych mają się również czym się pochwalić jeśli chodzi o piękno tras i zachwyty nad okolicą w której się odbywają, to Świeradów i Góry Izerskie na pewno będą w ścisłej czołówce takiego zestawienia. Obie trasy, a zwłaszcza dystans Gran Fondo, objadą gruntownie i dokładnie izerską krainę, nie zapominając o żadnym z jej najpiękniejszych zakątków. Przewyższeń na długim dystansie również będzie sporo, bo dobrze ponad 2000 m.

Góry Izerskie, od lat będące rajem dla kolarstwa górskiego, powoli i skutecznie odkrywane są również dla kolarstwa gravelowego, które również staje się coraz bardziej popularne, a właśnie tu, między Szklarską Porębą i Świeradowem-Zdrój, warunki do jego uprawiania i popularyzacji są, jak wiadomo, wymarzone.

Ubiegłoroczna, pierwsza edycja Gravel Adventure Poland zebrała znakomite recencje, a duży międzynarodowy gravelowy wyścig mocno się na mapie polskich imprez kolarskich zaznaczył. Pełni optymizmu zatem możemy szykować się na kolejną kolarską przygodę w

Górach Izerskich – Gravel Adventure 2023 w Świeradowie-Zdroju już w najbliższą sobotę, 22 lipca.

Strona wyścigu: https://www.graveladventure.pl/

Race book: https://drive.google.com/file/d/1pBmGMh31ep3eVK1ZVE-35kYzh01l6FVK/view

Trasy: https://www.graveladventure.pl/trasy/

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *