XXXIII Uphill Race Śnieżka – utrudnienia w ruchu oraz na szlakach w Karpaczu w dniu 20 sierpnia

, , , ,

W niedzielę (21 sierpnia) już po raz 33, w Karpaczu rozegrany zostanie kolarski wjazd na Śnieżkę – Uphill Race Śnieżka 2023. 300 uczestników wyruszy z deptaku, w centrum Karpacza i przejedzie ulicami miasta a następnie szlakami Karkonoskiego Parku Narodowego by po 13,5 km zameldować się na Śnieżce (1602 m n.p.m.). To najwyższy szczyt w Polsce, na który można wjechać rowerem.

W związku z zawodami ulice w mieście Karpacz zostaną wyłączone z ruchu od godz. 7.40 do godz. 8.30 na czas przejazdu uczestników. Bezzwłocznie, po przejechaniu ostatniego zawodnika, ruch na ulicach zostanie przywrócony.

Trasa wyścigu ulicami miasta Karpacz:

Deptak – Konstytucji 3 Maja (od Urzędu Miasta Karpacz do góry)
ul. Konstytucji 3 Maja – od ul. Parkowej – wyjazd z tunelu do ul. Karkonoskiej (Biały Jar)  ul. Karkonoska – od Białego Jaru do ul. Na Śnieżkę
ul. Na Śnieżkę – od skrętu z ul. Karkonoskiej do bramy KPN przy Wang

Po zjeździe z dróg publicznych wyścig przebiega szlakiem niebieskim w Karkonoskim Parku Narodowym trasą Wang – Polana – Strzecha Akademicka – Spalona Strażnica – Dom Śląski – Droga Jubileuszowa – Śnieżka

Na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego wyścig będzie trwał od godz. 8.00 do godz. 11.00.

O godz. 11.30 nastąpi pilotowany zjazd uczestników od Domu Śląskiego do granicy KPN przy Wang.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy, turystów na szlakach prosimy o zachowanie ostrożności oraz dopingowanie zawodników.

Więcej informacji o wyścigu można znaleźć na stronie organizatora www.uphillrace.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *