XII Półmaraton Jeleniogórski 28 kwietnia

, ,

Trochę nas wszystkich wstrzymał tegoroczny kalendarz wyborczy i organizatorzy Półmaratonu Jeleniogórskiego czekali dłużej niż zwykle z ogłoszeniem terminu kolejnej edycji biegu. Planowane wiosenne terminy kolidowały z tymi, w których rozważano przeprowadzenie wyborów samorządowych, ale już wszystko wiemy – do urn idziemy 7 kwietnia, wiemy również kiedy pójdziemy do nich w miejscach, w których potrzebna będzie druga tura. Zatem data XII Półmaratonu Jeleniogórskiego i XII Jeleniogórskiej Dziesiątki to 28 kwietnia!

Kolejna dobra wiadomość jest taka, że rusza również rejestracja zawodników!
Zapisy do udziału w biegu dostępne są na:
https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=8809

Wpisowe na półmaraton w pierwszym terminie wynosi 109 PLN , a na “dychę” 99 PLN. Jak zwykle ulgowo są traktowani seniorzy i rodzice biegający z wózkami (zależnie od dystansu – 79 lub 89 PLN). Rok temu do udziału w zawodach zglosiło się prawie 900 osób.

Tegoroczny bieg ponownie znajdzie się w gronie czterech półmaratonów tworzących wspólną klasyfikację “Półmaratony Dolnośląskie”, w której biegacze walczą o Dolnośląskie Muflony. Pierwsza okazja do rozpoczęcia tej rywalizacji już 23 marca w Sobótce, gdzie odbędzie się 16. Nowalijka Półmaraton Ślężański. Potem przyjdzie kolej właśnie na Jelenią Górę, Wałbrzych i listopadowy finał w Świdnicy.

U progu tegorocznej majówki mamy więc biegową wizytę pod Karkonoszami, którą oczywiście warto przedłużyć również na świąteczne majowe dni. Termin biegu niezmiennie gwarantuje dwie rzeczy: przysłowiowy już “widok na góry”, który oczywiście będzie nam tu towarzyszył bez względu na porę roku oraz – możliwy tylko wiosną – kapitalny kontrast między zieloną już Kotliną Jeleniogórską i wciąż ośnieżonymi, groźnymi Karkonoszami.

Panorama gór towarzyszy nam tu na całej trasie, zaraz po wybiegnięciu z jeleniogórskich Cieplic – Zdroju. Trasa biegu jest poprowadzona na jednej dużej pętli przez kolejne dzielnice Jeleniej Góry i kilka okolicznych miejscowości. Widowiskowy start na Placu Piastowskim oraz końcowy finisz główną aleją Parku Zdrojowego to kolejne atuty.

Więcej o biegu na https://jelenia.superbieg.pl/
Zapraszamy też na profil FB: https://www.facebook.com/Superbieg
Wyniki z roku 2023: https://wyniki.datasport.pl/results3910/indexnew.php

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *