Wypadek z udziałem czterech pojazdów i karetki pogotowia

, , ,

Co najmniej jedna osoba została poszkodowana w zdarzeniu drogowym, do którego doszło kilkanaście minut po godzinie 15. na drodze krajowej pomiędzy Krzewiem Wielkim a Radoniowem.

Kilkanaście minut po godzinie 15. w środę 13 marca 2024 roku na drodze krajowej nr 30 pomiędzy Krzewiem Wielkim a Radoniowem doszło do zdarzenia drogowego. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały zastępy straży pożarnej z JRG PSP w Lwówku Śląskim, OSP KSRG Lubomierz i OSP KSRG w Gryfowie Śląskim a także patrole lwóweckiej policji i zespół ratownictwa medycznego z Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

Z wstępnych informacji wynika, iż doszło tam do zderzenia czterech samochodów i karetki. Pan Piotr Bednarek rzecznik prasowy Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze potwierdza zdarzenie z udziałem ambulansu i wskazuje, iż na chwilę obecną jest w stanie potwierdzić, że była to karetka transportowa.

Aktualizacja:

Z wstępnych ustaleń lwóweckich policjantów wynika, iż podczas manewru wyprzedzania kierujący ambulansem zahaczył samochód marki Mazda, który w tym czasie rozpoczął manewr skrętu w lewo. A następnie jadący za karetką Volkswagen Tuareg uderzył bezpośrednio w Mazdę.

Widząc zdarzenie jadąca z naprzeciwka kobieta rozpoczęła gwałtowne hamowanie i w tym momencie na tył jej samochodu najechał inny pojazd.

W wyniku tego pierwszego zdarzenia kierujący Mazdą 22- letni mężczyzna z urazem głowy trafił do szpitala.

źródło:lwówecki.info

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *