Wycieczka entomologiczna z Karkonoskim Parkiem Narodowym

, , ,

Zapraszamy w piątek 14.07.2023 r. na wycieczkę entomologiczną u podnóża góry Chojnik, podczas której entomolog – Leszek Kośny postara się przybliżyć uczestnikom różnorodny i ciekawy świat owadów. 

Te niewielkie zwierzęta zaskakują niezwykłymi kolorami, kształtami i sposobem życia. Każde źdźbło trawy, liść drzewa czy osunięty kamień mogą kryć miejsce życia owadów. Przygodę z owadami uzupełni prezentacja warsztatu pracy entomologów czyli specjalistów zajmujących się tą grupą zwierząt.

„Rozpoczynamy o godz. 09.00 pod budynkiem dawnej dyrekcji KPN w Jeleniej Górze-Sobieszowie ul. Chałubińskiego 23, skąd pójdziemy na okoliczne łąki w poszukiwaniu owadów, następnie przejdziemy do sali warsztatowej Centrum Przyrodniczo-Edukacyjnego KPN, gdzie będzie można obejrzeć okazy pod binokularami. Będziemy chodzić po łąkach – wskazany jest odpowiedni ubiór i zaopatrzenie się w preparaty chroniące przed ukąszeniami”-
mówią organizatorzy.

Wycieczka jest bezpłatna, realizowana w ramach projektu “Żyj, mieszkaj, pracuj w Jeleniej Górze!”, dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EO 2014-2021 i środków budżetu państwa.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa w wycieczce na adres:karolina.martini@kpnmab.pl lub telefon 514 607 295.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *