Wspólnie uratowali życie turysty

, , ,

Dzięki bohaterskiej postawie świadków zdarzenia, pracownika Karkonoskiego Parku Narodowego, ratowników GOPR Karkonosze i ratowników medycznych udało się uratować życie turysty.

Do zdarzenia doszło w Karkonoszach, około godziny 13:00, kiedy to dyspozytor w stacji centralnej GOPR KARKONOSZE – odebrał zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie, u którego turyści obecni na miejscu zdarzenia rozpoznali NZK (nagłe zatrzymanie krążenia), następnie zaczęli prowadzić resuscytację.

Bezzwłocznie zostały zadysponowane dwa zespoły ratunkowe, ze stacji ratunkowej Karpacz oraz stacji ratunkowej Jelenia Góra. Równocześnie w powietrze został poderwany śmigłowiec ratownik 13 z wrocławskiej bazy Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Po dotarciu na miejsce zdarzenia ratownicy kontynuowali prowadzenie resuscytacji i dzięki użyciu defibrylatora #AED udało się przywrócić czynności życiowe u poszkodowanego. Z zachowanym tętnem i oddechem przekazano pacjenta zespołowi #LPR .

Jest to kolejny przypadek potwierdzający jak ważne jest każde ogniwo łańcucha przeżycia i szybkość reakcji w tego typu przypadkach.

„Gratulacje i podziękowania należą się grupie turystów, którzy nie przeszli obojętnie, tylko niezwłocznie rozpoczęli resuscytację krążeniowo oddechową”– mówią ratownicy GOPR Karkonosze.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *