WOŚP w Jeleniej Górze: finał i licytacje

, , , , ,

Finał WOŚP odbędzie się już 28 stycznia w niedzielę! Sprawdźmy, co w ramach akcji zaplanowano w Jeleniej Górze i okolicach oraz w jakich licytacjach można wziąć udział.

24 stycznia (w środę) odbędzie się kiermasz smakołyków i książek w Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych. Uczelnia zaprasza w godz. 9:00-13:00.

W sobotę 27 stycznia Klub Szachowy “Jelonka” organizuje turniej szachowy w Zespole Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze. W rozgrywkach mogą wziąć udział wszystkie osoby znające zasady gry w szachy. Wpisowe wynosi minimum 20 zł. Zgłoszenia za pomocą chessmanager.com lub za pomocą sms pod nr: 507-044-735 do dnia 26 stycznia do godz. 20:00 lub bezpośrednio przed turniejem od 10:00 do 10:45. Rozpoczęcie turnieju: 10:50, start / rundy: 11:00.

Galeria Sudecka zaprasza 27 stycznia w godzinach 10:00-18:00. Atrakcje dostępne w centrum handlowym: animacje dla dzieci i chodzące maskotki, malowanie buzi i tatuaże, wata cukrowa i popcorn, pokazy ratownictwa medycznego, fotobudka, miasteczko ruchu drogowego, wozy strażackie i radiowozy oraz wiele licytacji.

W niedzielę 28 stycznia w godz. 11:00-15:00 odbędzie się piknik strzelecko-offroadowy na byłym poligonie pomiędzy Łomnicą a Jelenią Górą. Organizatorem jest Jeleniogórskie Towarzystwo Strzeleckie “Strzelec”. Podczas festynu dostępne będą takie atrakcje jak: strzelanie z łuku, z prawdziwej broni palnej, z karabinków małokalibrowych, paintball, przejażdżki samochodami, poczęstunek z grilla, ciepła zupa i napoje.

Jelenie Wraki dla WOŚP startują  28.01 o godz. 11:00 na poligonie przy al. Solidarności. Podczas wydarzenia przygotowane będą przejażdżki wrakami, ciepłe posiłki i napoje oraz licytacje. Gwarantowana dobra zabawa!

Podczas Harcerskiego Festiwalu Rodzinnego na Placu Ratuszowym nie zabraknie gier i zabaw dla dzieci, miasteczka ruchu drogowego, loterii fantowej, mini strzelnicy, parady motocykli, wozów strażackich. Festiwal będzie odbywał się  28 stycznia w godz. 12:00-15:00.

Galeria Nowy Rynek w ramach finału WOŚP szykuje wiele atrakcji: występy taneczne Akademii Tańca Beaty i Tomasza Tabor i Akro-Fit Akrobatyka i Fitness, koncert zespołu Funk The Voice i Antoniny Fang, malowanie buzi i zaplatanie warkoczy przez przedstawicieli Cosinus, zwiedzanie Muzeum Motoryzacji, pamiątkowe zdjęcia z egzotycznym wężem, mini dyskoteka, warsztaty przygotowania deserów, licytacje, loterie i nagrody.

W Jakuszycach odbędzie się charytatywny bieg na nartach biegowych w ramach akcji Biegniemy dla WOŚP. Start w niedzielę o godzinie 14:00. Jest to bieg bez wyników i nagród za najlepsze czasy. Trasa: 6km: Dolny Dukt, Górny Dukt, stadion DCS Polana Jakuszycka. Minimalny datek: 60 zł.

Jeleniogórskie Centrum Kultury zaprasza na finał WOŚP, w ramach którego zaplanowano koncerty zespołów takich jak Salen, BadTrip, Trop, prezentacje wokalistów warsztatów wokalnych z MDK, pokaz taneczny Planu Be – studio Mai Koczubaj oraz wiele licytacji.

Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach w ramach finału WOŚP zapewni niezapomniane chwile muzyczne w wykonaniu zespołu Retrofonik i uczniów ze szkoły i przedszkola w Mysłakowicach, pokaz taneczny grupy Agaty Szmigrodzkiej, kiermasze i licytacje!

 

Licytacje organizowane przez jeleniogórskie instytucje, do których możemy dołączyć:

Podczas wielkiego finału WOŚP datki będą zbierać wolontariusze. Pamiętajmy: Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki. Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją lub strażą miejską – apeluje podinspektor Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *