„Witaj Maluchu” – bezpłatnie przez rok do Zoo Görlitz!

, , ,

Jelenia Góra to kolejne miasto, które dołącza do projektu dla nowo narodzonych dzieci. W czwartek, 25 maja dyrektor Naturschutz Tierpark Görlitz podczas wizyty w jeleniogórskim urzędzie miasta przekazał oficjalnie wejściówki dla najmłodszych jeleniogórzan i ich rodziców. Symbolicznie, w imieniu jeleniogórskich noworodków odbioru voucherów dokonał dwumiesięczny Kacper wraz z mamą.

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Görlitz- Zgorzelec oraz Miasto Jelenia Góra realizują wspólny projekt pod nazwą „Witaj Maluchu”. W ramach projektu „świeżo upieczeni” rodzice rejestrując swoje dziecko w Urzędzie Stanu Cywilnego w Jeleniej Górze, otrzymają kupon na roczny bilet wstępu do Zoo w Görlitz. Można go zrealizować do końca pierwszego roku życia maleństwa, tak aby obowiązywał na cały drugi rok. Dzięki temu maluch będzie mógł doświadczać wizyt w zoo bardziej świadomie.

W celu realizacji, po otrzymaniu kuponu w jeleniogórskim USC należy skontaktować się mailowo z goerlitzkim zoo – obsługa polskojęzyczna.

Jesteśmy dumni z faktu, iż Prezydent Miasta Jelenia Góra podjął decyzję, aby dołączyć do naszego projektu dla młodych rodzin – „Witaj Maluchu”, który doskonale sprawdził się u naszych dotychczasowych partnerów, zarówno po stronie polskiej w Zgorzelcu, Bolesławcu, Lubaniu i Bogatyni jak i po niemieckiej w Görlitz, Löbau, Bautzen” – komentuje Dyrektor Zoo w Goerlitz Dr. Sven Hammer. „Nasze Zoo to wspaniały park zapewniający relaksujący spacer wśród przyrody. Miejsce, w którym rodzice mogą zaczerpnąć odrobinę spokoju i pozwolić sobie na chwilę wytchnienia od codzienności. Ich pociechy poznają i pokochają tutaj pierwsze zwierzęta i być może postawią swoje pierwsze kroczki.

Celem tego powitalnego prezentu jest stworzenie emocjonalnej bliskości ze zwierzętami, gdyż tylko to co znamy i kochamy potrafimy chronić. Ochrona gatunków to jedno z głównych działań goerlitzkiego zoo, a jednym z jego wielu ważnych wkładów w ochronę jest m.in. hodowla wielu chronionych oraz zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *