Wielkie dzieła, wielcy wykonawcy na zakończenie sezonu w Filharmonii Sudeckiej

, , , ,

W tym tygodniu po raz ostatni przed wakacyjną przerwą można odwiedzić wałbrzyską filharmonię. Instytucja kończy swój 45. sezon artystyczny koncertem symfonicznym, w którym za pulpitem dyrygenckim zobaczymy Maestro Antoniego Wita, jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich dyrygentów. Jak przystało na mistrza – usłyszymy mistrzowski repertuar – dzieła Rossiniego, Mozarta i Brahmsa.

Przedsmakiem koncertu będzie spotkanie z Antonim Witem, otwarte dla wszystkich zainteresowanych, które odbędzie się 22 czerwca o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej Filharmonii Sudeckiej.

Antoni Wit jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie, gdzie studiował dyrygenturę u Henryka Czyża (dyplom z odznaczeniem w 1967) oraz kompozycję w klasie Krzysztofa Pendereckiego. Studia kompozytorskie kontynuował pod kierunkiem Nadii Boulanger w Paryżu (1967-68). W trakcie swojej imponującej kariery zawodowej koncertował niemal na całym świecie i dyrygował wieloma czołowymi europejskimi orkiestrami, współpracował też z najważniejszymi polskimi zespołami, między innymi z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach (dawniej Wielka Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia), którą kierował przez siedemnaście lat. Jest jednym z niewielu artystów na świecie, których płyty sprzedały się w łącznym nakładzie przekraczającym 5 milionów egzemplarzy. W sumie nagrał ponad 200 albumów dla wytwórni EMI, CBS, Decca, Camerata Tokyo, NVC Arts, Pony Canyon, EBS Recordings, Naxos, Polskie Nagrania. Zdobył niezliczone nagrody w Polsce i za granicą, był siedmiokrotnie nominowany do nagrody Grammy, otrzymał ją w 2013 roku za album z kompozycjami Krzysztofa Pendereckiego (Fonogrammi, Koncert waltorniowy, Partita, Przebudzenie Jakuba i Anaklasis) nagrany dla wytwórni Naxos.

Szczegóły z biografii Antoniego Wita będzie można poznać podczas spotkania z Maestro, które odbędzie się w przeddzień jego wałbrzyskiego koncertu. Będzie to wydarzenie zorganizowane przy współpracy z „Ruchem Muzycznym”, którego redaktor, Mateusz Ciupka, poprowadzi rozmowę z dyrygentem. Spotkanie będzie połączone z promocją książki autobiograficznej „Dyrygowanie. Sprawa życia i śmierci”. Będzie można ją nabyć oraz uzyskać autograf od Antoniego Wita. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

22.06.2023 r., godz. 18:00

sala konferencyjna Filharmonii Sudeckiej, ul. Słowackiego 4, Wałbrzych

Spotkanie z Antonim Witem w ramach Strefy Ruchu

Prowadzenie: Mateusz Ciupka

Partnerem wydarzenia jest „Ruch Muzyczny”

Wstęp wolny

23.06.2023 r., godz. 19:00

sala koncertowa Filharmonii Sudeckiej, ul. Słowackiego 4, Wałbrzych

„Wielkie dzieła, wielcy wykonawcy”

Program:

  1. Rossini Uwertura do opery „Włoszka w Algierze”

W.A. Mozart Symfonia D-dur KV 504 „Praska”

  1. Brahms I Symfonia c-moll op. 68

Wykonawcy:

Antoni Wit – dyrygent

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej

 Bilety na koncert w cenie: 40/43* zł – normalny, 30/32* zł – ulgowy dostępne są w Kasie Biletowej Filharmonii Sudeckiej (bilety@filharmonia-sudecka.pl, 501-674-397) oraz w bileterii online: bit.ly/3NFsoGV. *Cena w serwisie Bilety24.pl.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *