Wernisaż ,,Jedno w Trzech” w Szklarskiej Porębie

, , , , , , ,
wernisaż

Już w sobotę (7 października) o godz. 18:00 odbędzie się wernisaż ,,Jedno w Trzech”. Na 4Peronie zaprezentowane zostaną prace rodziny Koneckich.

Prace wykonane są przez Beatę Kornicką-Konecką, Matyldę Konecką i Janusza Koneckiego – rodzinę artystów. Każdy z nich to odrębna jednostka, lecz razem tworzą kunsztowną całość.

Na wernisażu będzie można zobaczyć trzydzieści prac w postaci obrazów, ilustracji oraz rysunków, w tym obrazy na starych drzwiach wykonane przez Janusza Koneckiego.

Rodzina Koneckich ma ogromne znaczenie dla miasta Szklarska Poręba – jak zaznacza dyrektor MOKSiAL-u Anita Kaczmarska. W latach 90-tych małżeństwo Koneckich stworzyło galerię Kokon, a także Prywatne Centrum Edukacji Artystycznej, gdzie kształcili młodych artystów. Wystawę będzie można oglądać do końca listopada. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Beata Kornicka-Konecka – urodziła się w Poznaniu w rodzinie prawniczo-artystycznej. To absolwentka Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych. W pracowni Grzegorza Marszałka uzyskała dyplom w 1983 r. Zdobyła wiele prestiżowych nagród, a swoje dzieła prezentowała na licznych wystawach w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych. Od 1994 roku mieszka w Szklarskiej Porębie, gdzie założyła wraz z mężem Januszem Koneckim Prywatne Centrum Edukacji Artystycznej dla młodzieży, a także Galerię Autorską KOKON. W USA należy do Międzynarodowego Towarzystwa ,,Emocjonalistów”, natomiast w Szklarskiej Porębie do Stowarzyszenia ,,Nowy Młyn”.

Janusz Konecki – artysta, grafik i malarz. W latach 1978-1983 studiował na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych.  Dyplom z rysunku uzyskał u Izabeli Gustowskiej, z kolei dyplom z grafiki warsztatowej u doc. Tadeusza Jackowskiego. Jego dzieła prezentowane były na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w Polsce, Niemczech, Czechach, Francji, Szwecji i Stanach Zjednoczonych. Przynależy do Stowarzyszenia ,,Nowy Młyn” w Szklarskiej Porębie.

Matylda Konecka – urodzona we Wrocławiu, pochodząca z rodziny artystów. Ukończyła architekturę krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Matylda Konecka zajmuje się malarstwem, ilustracją oraz projektowaniem okładek. W 2010 r. przeniosła się do Wielkiej Brytanii, gdzie założyła swoje studio artystyczne. Wkrótce stała się jednym z najbardziej rozpoznawanych ilustratorów w Wielkiej Brytanii, w 2016 r. znalazła się na liście 5 najlepszych artystek w Polsce. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w całej Europie. Należy do Stowarzyszenia ,,Nowy Młyn” w Szklarskiej Porębie.

Oprawę muzyczną zapewni Tomasz Drabina TANGREEN.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *