Udana reanimacja na trasie biegowej w Kowarach

, , , ,

Udana reanimacja na trasie biegowej w Kowarach – świadkowie zdarzenia rozpoznali nagłe zatrzymanie krążenia oraz prowadzili resuscytację do przybycia naszego Zespołu!

Krótko po godzinie 9 rano, na trasie biegowej w stronę Jedlinek w Kowarach, jeden z biegających mężczyzn upadł w trakcie uprawiania sportu. Świadkowie zdarzenia w kilka chwil znaleźli się obok poszkodowanego, ocenili jego stan świadomości oraz oddech (a raczej jego brak – u mężczyzny wystąpił tzw. gasping czyli oddechy agonalne), a także poinformowali Centrum Powiadamia nią Ratunkowego we Wrocławiu.

Zgodnie z zasadami BLS, czyli podstawowych zabiegów ratujących życie, agonalne oddechy muszą być uznane za brak prawidłowego oddechu i powinniśmy przystąpić do uciśnięć klatki piersiowej – tak było w tej sytuacji!

Na miejsce zdarzenia Dyspozytor Medyczny zadysponował najbliższy Zespół Ratownictwa Medycznego czyli #ZRMKowary #D0216, który przejął poszkodowanego, przeprowadził szybką defibrylację i po niespełna paru minutach u mężczyzny powróciła akcja serca! Mężczyzna trafił do WCSKJ w Jeleniej Górze celem dalszej diagnostyki.

„Dziękujemy jeszcze raz wszystkim zaangażowanym w uratowanie kolejnego życia!”- czytamy.

O zasadach pierwszej pomocy możecie Państwo przeczytać np. tutaj https://zpe.gov.pl/a/resuscytacja-krazeniowo-oddechowa/D1H3G81jqu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *