Straszny Dwór na Zamku Bolków

, ,

Rok 2023 to obchody 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. W celu upamiętnienia tego wydarzenia Centrum Kulturalno-Biblioteczne Gminy Bolków we współpracy z partnerem Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze, podjęło działania o charakterze kulturowym i edukacyjnym.

Wszystko po to, by popularyzować wiedzę na temat organizacji, przebiegu oraz skutków Powstania Styczniowego, w kontekście budowania nowoczesnej tożsamości narodowej oraz kulturowej.

W ramach zadania zaplanowano prezentację opery „Straszny dwór” Stanisława Moniuszki na dziedzińcu Zamku w Bolkowie w dniu 25.08.2023r. Zarówno dzieło, jak i poprzedzająca je gawęda historyczna, stanie się okazją do poznania historii Powstania Styczniowego, społecznego kontekstu związanego z jego wybuchem oraz znaczenia kultury dla promowania i podtrzymywania postaw patriotycznych.

Wydarzenie odbędzie się na dziedzińcu Zamku Bolków 25 sierpnia o godz. 20.00.
Udział w przedsięwzięciu jest bezpłatny. Będzie mogło w nim uczestniczyć 600 osób, które będą miały w posiadaniu wejściówki.
Wejściówki do nabycia od 11.08.2023 w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze oraz w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym Gminy Bolków.

Wydarzenie organizowane przez Centrum Kulturalno-Biblioteczne Gminy Bolków w ramach projektu „Wielka opera w małym mieście „Straszny dwór” na Zamku Bolków w 160. rocznicę Powstania Styczniowego” dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – Państwowego Funduszu Celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *