Sprawdź bezpłatnie światła w swoim samochodzie

, , , , ,

18 listopada na wybranych stacjach kontroli pojazdów będzie można bezpłatnie sprawdzić oraz ustawić oświetlenie swoich pojazdów.

Trwa ogólnopolska kampania ,,Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.

Światła w pojeździe pełnią bardzo ważną funkcję w czasie jazdy, dlatego na drodze należy prawidłowo z nich korzystać. Zdarza się, że kierujący korzystają ze świateł w sposób nieprawidłowy, np. gdy warunki pogodowe tego nie wymagają. Oślepianie innych kierujących może być spowodowane złym ustawieniem świateł, ale także nadużywaniem świateł drogowych, tzw. „długich”.

Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i pogarszają się warunki atmosferyczne, sprawne i prawidłowo ustawione światła nabierają szczególnego znaczenia. Pozwalają one kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę znajdującą się na drodze, czy też pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem.

Na terenie miasta i powiatu swoje światła w trakcie trwania w kampanii – będzie można sprawdzić i skorygować bezpłatnie w poniższych stacjach:

  • Speed Car, Al. Jana Pawła II 47, Jelenia Góra w godzinach 8.00-15.00
  • Ewal Joanna Stylska, Wincentego Pola 10, Jelenia Góra w godzinach  7.00-14.00
  • Breviter, ul. Widokowa 1, Łomnica w godzinach 00-14.00
  • Unimetal, ul. Kolejowa 3A, Jelenia Góra w godzinach 00-14.00
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt