Spotkanie ze Zbigniewem Rokitą w Książnicy Karkonoskiej

, , , , ,

W Książnicy Karkonoskiej odbędzie się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Rokitą, które zaplanowano na 11 stycznia (czwartek) o godz. 17:00.

Zbigniew Rokita opowiadać będzie o swojej książce pt. ,,Odrzania. Podróż po Ziemiach Odzyskanych”.

W swojej powieści autor opisuje podróż po Ziemiach Odzyskanych, czyli obszarach, które po II Wojnie Światowej uległy zmianie porządku demograficznego, geopolitycznego i społecznego, a więc przekształceniem terenów niemieckich na polskie. Wrocław, Szczecin i całe dorzecze Odry straciły swój niemiecki charakter. Rokita zwraca również uwagę na współczesnych mieszkańców tych ziem.

Zbigniew Rokita to znany polski dziennikarz, reporter i pisarz. W 2021 r. został laureatem Nagrody Literackiej Nike za książkę ,,Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”. Jego reportaż ,,Królowie strzelców” został przetłumaczony na język ukraiński. Książka ta została również wystawiona w Teatrze Nowym w Zabrzu. Zbigniewa Rokitę nominowano także do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus.  Jest też autorem sztuk teatralnych Nikaj (Teatr Zagłębia, reż. Robert Talarczyk) i Weltmajstry (Teatr Korez, reż. Robert Talarczyk).

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Box3 baner duży - prostokąt