Spotkanie ze studentami I roku w Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych

, , , ,

Jeleniogórscy policjanci wzorem lat ubiegłych 29 września br. spotkali się w ramach dnia adaptacyjnego ze studentami  I roku Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych KANS w Jeleniej Górze. Policjanci rozmawiali z młodzieżą o potencjalnych zagrożeniach, oraz o tym, jak postępować, aby ich uniknąć.

Ze strony Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze udział w spotkaniu wzięli: policjantka Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze – asp. Beata Sosulska-Baran, oraz dzielnicowy Komisariatu I Policji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze mł.asp. Piotr Szczygieł.

Wykład dotyczył bezpiecznego poruszania się po drodze, odpowiedzialności karnej za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu, w stanie nietrzeźwości oraz po użyciu środków odurzających. Ponadto policjanci przypominali również  o obowiązku noszenia elementów odblaskowych w porze wieczorowo-nocnej poza obszarem zabudowanym. Mundurowi poinformowali o konsekwencjach prawnych, grożących za  zakłócanie porządku publicznego, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych oraz za posiadanie i handel  środkami odurzającymi.

Studenci dowiedzieli się również gdzie i w jaki sposób skontaktować się z policjantami jednostki, na terenie której znajduje się uczelnia. Na zakończenie spotkania każdy mógł porozmawiać z policjantami i zadać im pytania.

aspirant Beata Sosulska-Baran

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *