Specjalny autobus na ulicach Jeleniej Góry z okazji dnia kobiet

, , ,

Specjalny autobus będzie kursował po Jeleniej Górze z okazji Dnia Kobiet. Autobus nr 837 będzie jeździł na trasie linii 7.

Przez cały dzień w świątecznym pojeździe będę puszczane z głośniczków wielkie hity muzyczne, m.in. kultowy już utwór Renaty Przemyk „Babę zesłała Bóg”.

Autobus został udekorowany kolorowymi kwiatami z papieru. Zostały one wykonane przez podopiecznych Domu Pomocy Społecznej JUNIOR w Miłkowie, pracujących pod okiem Pani Haliny Jabłońskiej – terapeutki zajęciowej w tym ośrodku. To nie jedyne atrakcje. W specjalnych ramkach zawisną plakaty dedykowane kobietom. Na monitorach LCD pojawią się cytaty o kobietach m.in. znanej dziennikarki Doroty Wellman oraz piosenkarki i pisarki w jednej osobie – Katarzyny Nosowskiej. Pojawią się również życzenia od męskiej części załogi MZK.

Autobus nr 837 będzie kursował przez cały dzień na trasie Zabobrze – Sobieszów. Na fotelu kierowcy zasiądzie mężczyzna, ale warto podkreślić, że coraz częściej za kierownicą można zobaczyć kobietę. Obecnie w spółce MZK pracuje dziesięć kierowczyń. Panie jeżdżą wszystkim typami autobusów w tym elektrycznymi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *