Sarna w centrum Lwówka Śląskiego

, , ,

Poniedziałkowy poranek, 13 listopada 2023 roku, kilkanaście minut po godzinie 7. Kiedy mieszkańcy w pośpiechu podążali do pracy, szkoły, szarą monotonię przerwał niecodzienny widok.

Sarna spacerująca po lwóweckim rynku to z pewnością niecodzienny widok. Zwierz wybiegł spomiędzy bloków, przebiegł przez rynek i zniknął w oddali. Sarnę w Lwówku Śląskim zdołał uwiecznić pan Andrzej, który zdjęcia z tego niecodziennego spotkania przesłał do redakcji lwówecki.info.

Źródło: lwówecki.info

Wizyty dzikich zwierząt w mieście nie są rzadkością. Najczęściej odwiedzają nas szopy pracze, które w ostatnich latach zadomowiły się nie tylko w mieście, ale także w całym regionie. Z dobrodziejstw miasta korzystają także lisy, na obrzeżach można spotkać dziki, czy sarny. Przyczyniają się do tego między innymi zmiany w środowisku naturalnym zwierząt oraz ich zdolność do przystosowania się do nowych warunków. Dzikie zwierzęta do miasta najczęściej trafiają w poszukiwaniu pożywienia lub wypłoszone z lasu szukają tu schronienia.

Sytuacje te są potencjalnie niebezpieczne, gdyż dzikie zwierzę może wpaść pod samochód i spowodować kolizję. Wystraszone może także kogoś zaatakować.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *