Rusza głosowanie na projekty JBO 2024

, , , ,

Zdecyduj, jakie zadania będą realizowane w przyszłym roku.

Głosowanie w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2024 rozpocznie się 05 października o godzinie 8:00 i potrwa do 16 października do godziny 14:00.

Pula środków na realizację Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2024 wynosi 3,1 mln. złotych, z czego 1,8 miliona przeznaczone będzie na realizację projektów inwestycyjnych, 700 tys. złotych na projekty oświatowe, 350 tysięcy złotych na projekty społeczne oraz 250 tys. złotych na projekty zielone.

Mieszkańcy mogą oddawać swoje głosy na wybrane projekty za pomocą platformy elektronicznej umieszczonej na stronie jbo.jeleniagora.pl lub osobiście w ogólnodostępnych stanowiskach do głosowania utworzonych
w budynkach Urzędu Miasta Jelenia Góra:

• Punkt informacyjny, ul. Sudecka 29,
• Wydział Rozwoju Miasta, Plac Ratuszowy 58, pok. 208.
w budynkach jednostek organizacyjnych Miasta:
• Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej „Książnica Karkonoska”: – Filia nr 3 przy ul. Różyckiego 4,
– Filia nr 4 przy Pl. Piastowskim 32,
– Filia nr 5 przy ul. Cieplickiej 172,
– Filia nr 6 przy ul. Wrocławskiej 71.
• Muzeum Miejskie „Dom Gerharta Hauptmanna”, ul. Michałowicka 32.

Warunkiem skorzystania z osobistego oddania głosu będzie okazanie dokumentu tożsamości
oraz wypełnienie papierowej wersji karty do głosowania.

Przypominamy, że głosować może każdy mieszkaniec miasta. Weryfikacja uprawnienia do głosowania na platformie elektronicznej przeprowadzona zostanie przez system do głosowania w oparciu o imię, nazwisko, a także przez wpisanie właściwego kodu, który wysłany zostanie do głosującego w formie sms na wskazany w formularzu do głosowania numer telefonu. Wpisanie otrzymanego kodu warunkuje ważność oddanego głosu.

Pamiętajmy, że w każdej z wspomnianych kategorii (projekty inwestycyjne, projekty oświatowe, projekty społeczne oraz projekty zielone) można oddać jeden głos.

Lista zadań przyjętych do realizacji w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2024 zostanie ogłoszona do dnia 27 października 2023 r.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *