Rozbiła auto, jadąc z rocznym dzieckiem

, , ,

Mieszkanka powiatu lubańskiego wykazała się skrajną nieodpowiedzialnością. Po pijaku rozbiła bmw, jadąc nim ze swoim rocznym dzieckiem. Po malucha, któremu na szczęście się nic nie stało, przyjechał ojciec i szybko okazało się, że oboje rodzice są poszukiwani.

W piątek zgorzeleccy policjanci odebrali zgłoszenie o bmw, które wypadło z drogi i dachowało. Na miejscu policjanci ustalili, że za kierownicą auta siedziała pijana 38-letnia mieszkanka powiatu lubańskiego. Badanie wykazało w jej organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Co gorsza, kobieta podróżowała wraz z rocznym dzieckiem. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic poważnego się nie stało.

Jednak to nie koniec tej historii, ponieważ na miejsce zdarzenia przyjechał ojciec dziecka, aby się nim zaopiekować. Wówczas rodzice rocznego maleństwa zostali sprawdzeni w policyjnych systemach i okazało się, że zarówno kobieta, jak i 43-latek byli poszukiwani celem ustalenia ich miejsca pobytu.

”Teraz 38-latka za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Przypominamy, że zgodnie z art. 178 a Kodeksu karnego: „Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”” – podsumowuje kom. Agnieszka Goguł, oficer prasowa KPP w Zgorzelcu.

O konsekwencjach jakie poniesie 38-latka zdecyduje Sąd.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *