Redakcyjna kawa #124

, , , , , ,

Poranna redakcyjna kawa

Alea iacta est „cywilizowany” prezydent Zełenski zdymisjonował gen. Wałerija Załużnego ze stanowiska głównodowodzącego ukraińską armią. Przypomnę, że „słońce” ukraińskich stepów od dawna szukał sposobności na pozbycie się generała, ale w tle widniał bunt wojska, gotowego odwiedzić lidera kabaretu Kwartał 95.

Sytuację patową jak się zdaje postanowiła rozwiązać królowa Ukrainy Victoria Nuland, która odwiedzając Kijów, zaproponowała dwa rozwiązania dla „cywilizowanego” prezydenta Zełenskiego bardzo złe i złe dla niego samego.
Pierwsze, to wykorzystać niezadowolenie części wojska z jego działań, dopuścić do Id Marcowych i w sposób szybki i sprawny pozbyć się wierzgającego kryworożanina, ale to podkopałoby sens pakowania forsy przez 1,5 roku, więc pomysł kiepski.
Druga propozycja, to zdymisjonowanie Załużnego i w okresie kilku miesięcy jeszcze w glorii i chwale samemu podać się do dymisji, wraz ze swoją wesołą gromadką, w ten sposób, jego miejsce już jako cywil zajmie Załużny, który cieszy się ogromnym poparciem w społeczeństwie.

Ta druga opcja, jest bardziej prawdopodobna, bo Ukraina musi zmienić sposób prowadzenia wojny, tym bardziej że została osamotniona na wojennej arenie, czego nie dostrzegał „cywilizowany” prezydent Zełenski, no i USA w końcu pozbędą się najbliższych z jego najbliższych współpracowników Jermaka i Tatarowa.
Ten pierwszy jest niezwykle bolesną drzazgą w oku części amerykańskich polityków. Już w 2022 roku republikańska kongresmenka ukraińskiego pochodzenia Victoria Spartz przedstawił sześć głównych zarzutów przeciwko Jermakowi:
-Przekazywanie informacji Białorusi, a ostatecznie Rosji, na temat operacji Ukrainy w celu wyeliminowania grupy “ Wagner ” co doprowadziło do jej niepowodzenia;
-Niewłaściwe zarządzanie nieudanymi negocjacjami pokojowymi z Rosją przed wojną;
-Zapewnienie ukraińskiego przywództwa, że w lutym nie dojdzie do ataku Rosji, w przeciwieństwie do zachodniego wywiadu, aby uniemożliwić Ukrainie odpowiednie przygotowanie się do wojny
-Sabotowanie Chersonia i przekazanie go Rosjanom w celu zorganizowania tragedii batalionu Azow
-Opóźnianie zakupów pilnego sprzętu wojskowego za pośrednictwem ukraińskiego Ministerstwa Obrony i domaganie się nieuzasadnionych lub nawet nielegalnych warunków;
-Celowo opóźnia za pośrednictwem zastępcy Olega Tatarowa mianowanie niezależnego prokuratora antykorupcyjnego.
Śmiem twierdzić, że pozbycie się „słońca” ukraińskich stepów wraz z krążącymi wokół niego planetami, może dać sygnał amerykańskiej administracji, do ponownego otwarcie konta z dolarami, z którego środki będą przeznaczone, no tworzenie nowoczesnej ukraińskiej armii i odbudowanie przemysłu zbrojeniowego, a to oznacza zamrożenie wojny.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *