Ratunek na 1200 m n.p.m!

, , , , ,

O godzinie 09:56 Zespół Ratownictwa Medycznego #D0214 (czyli #ZRMSzklarskaPoreba) został zadysponowany do wypadku na Hali Szrenickiej, gdzie z wysokości około 3 metrów spadł mężczyzna. Jego obrażenia były poważne, ponieważ spadł z drabiny prosto na betonową podstawę słupa kolejki

„Udało się dotrzeć do mężczyzny naszym nowym ambulansem z napędem 4×4 – pamiętacie, jak obiecywaliśmy w grudniu, że będziemy wjeżdżali nim wszędzie?”– czytamy na profilu pogotowia.

Na miejscu okazało się, że mężczyzna doznał wielonarządowych urazów, między innymi głowy i klatki piersiowej, dlatego nasi medycy, we współpracy z GOPR Karkonosze, poprosili o pomoc Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Do pomocy przyleciała załoga śmigłowca z Wrocławia – #Ratownik13.

Mężczyzna został wstępnie zaopatrzony przez Dorotę i Artura – przy takich urazach ważny jest czas działania na miejscu zdarzenia oraz leczenie przeciwbólowe.

#Ratownik13 przetransportował poszkodowanego mężczyznę w stanie średnio-ciężkim, ale stabilnym, do Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej, gdzie zajęła się nim wyszkolona załoga Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

źródło: fb Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *