Rajd na Raty

, , , , ,

Starosta Karkonoski zaprasza w niedzielę 3 marca 2024 r. na kolejna wycieczkę w ramach Rajdu na Raty.

Wycieczka rozpocznie się zbiórką na przystanku autobusowym przy dworcu PKP w Jeleniej Górze. Wyjazd autobusem MZK nr 15 o godz. 9.26 do Jagniątkowa (przystanek Agnieszkowska).

„Trasa długości 13 km przebiega w środkowej części Pogórza Karkonoskiego. Z Jagniątkowa szlakiem żółtym dochodzimy do grupy skalnej Kotliska, na której oglądamy liczne kociołki wietrzeniowe (największy półotwarty o głębokości 125 cm). Następnie Drogą pod Reglami zboczem Szerzawy idziemy do Przesieki. Tu zmieniamy szlak na zielony  i przez leżącą pomiędzy górą Kopa na zachodzie i Przesiecką Górą na wschodzie Przełęcz Zachełmską schodzimy do Zachełmia. Po stronie północnej przełęczy rozpościera się piękny widok na zachodnią część kotliny jeleniogórskiej. W Zachełmiu mijamy willę „Pan Twardowski”, w której w latach 1947 – 53 mieszkał wybitny polski kompozytor Ludomir Różycki i leśną ścieżką docieramy do dolnej części Podgórzyna. We wsi oglądamy barokowy kościół parafialny Św. Trójcy wzniesiony na miejscu wcześniejszego gotyckiego. Z Podgórzyna Dolnego idziemy drogą wzdłuż Podgórnej do Cieplic, skąd około godz. 16 odjeżdżamy autobusem MZK do centrum Jeleniej Góry”– tłumaczy organizator.

Wycieczkę prowadzi Jarosław Kapczyński z Kowar tel. 605084476.

Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Rajd na Raty jako zadanie publicznym z zakresu turystyki i krajoznawstwa, został dofinansowany z budżetu Powiatu Karkonoskiego w ramach dotacji celowych udzielanych organizacjom pozarządowym, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *