PTTK Sudety Zachodnie zaprasza na spacer

, , , , ,

Oddział PTTK Sudety Zachodnie w Jeleniej Górze  zaprasza na kolejny bezpłany spacer krajoznawczo-historyczny.

Szesnaste spotkanie zaplanowano na środę 26 lipca 2023 roku. Zainteresowanych uczestnictwem w imprezie tym razem zaprasz się do Oddziału Muzeum Karkonoskiego w Szklarskiej Porębie – Domu Carla i Gerharta Hauptmannów.

„Ze względów komunikacyjnych spotkamy się albo na dworcu PKP w Jeleniej Górze, skąd odjedziemy pociągiem do Szklarskiej Poręby Średniej o godzinie 7.20 albo w Muzeum w Szklarskiej Porębie przy ul. 11 Listopada 23 o godz. 9.00”– słyszymy od organizatora.

W pierwszej części spotkania uczestnicy wysłuchają wykładu o Walończykach, a następnie zwiedzą Ogród Ducha Gór.

W drugiej części spotkania zaplanowany został spacer śladami Walończyków oraz zapalenia znicza na grobie Wielkiego Mistrza Walońskiego – Juliusza Naumowicza.

„Następnie udamy się do Muzeum Ziemi „Juna”, gdzie poznamy historię poszukiwań skarbów w Górach Olbrzymich oraz zapoznamy się z ekspozycją minerałów tam prezentowaną.Wycieczkę zakończymy na przystanku PKS Szklarska Poręba Górna, z którego odjedziemy do Jeleniej Góry autobusem po godzinie 14.00 (autobusy co 20 minut)” – o wydarzeniu opowiadają organizatorzy.

W spotkaniu może wziąć udział każdy zainteresowany historią naszego regionu oraz spacerem na świeżym powietrzu, nie trzeba się nigdzie zapisywać. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wskazane jest jedynie indywidualne ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach opłaconej składki członkowskiej). Jest to impreza non-profit.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *