Przygotowania do 27. edycji festiwalu ,,Zoom – zbliżenia”

, , , , , ,

Pozostały już tylko trzy miesiące do 27. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ,,Zoom – Zbliżenia” 2024. Pracownicy ODK – organizatorzy festiwalu mają pełne ręce roboty.

,,Zoom-Zbliżenia” zaplanowany jest od 4 do 10 marca 2024 roku i jest to jeden z większych i ważniejszych festiwali kina niezależnego w Polsce. Jego ideą jest prezentacja ambitnego kina autorskiego, które porusza oryginalną i niezależną tematykę.

Zostały już zakończone kwalifikacje filmów konkursowych. Produkcje zgłoszone do poszczególnych konkursów podzielone są na cztery kategorie: film fabularny, animowany, animowany dla dzieci oraz dokumentalny. Do festiwalu zgłosiło się wielu kandydatów z całego świata. Nadesłano: 1498 filmów fabularnych, 415 filmów dokumentalnych, 23o filmów animowanych i 37 filmów animowanych dla dzieci. Zakwalifikowano: 52 filmy fabularne, 32 filmy dokumentalne, 31 filmów animowanych oraz 7 filmów animowanych dla dzieci.

Każdy konkurs miał osobnych selekcjonerów, którzy dokonali wyboru produkcji.  – mówi Sylwia Motyl, dyrektor festiwalu ,,Zoom-Zbliżenia” – Jedynie w przypadku kategorii film animowany dla dzieci nie decydują jurorzy. Jest to konkurs publiczności, gdzie dzieci oceniają, która ekranizacja otrzyma nagrodę główną. Powiadomiliśmy wszystkich uczestników o tym, że ich filmy zostały zakwalifikowane. Aktualnie przygotowujemy powoli program merytoryczny festiwalu.

Od 6 do 8 marca będą prezentowane wybrane filmy w dwóch salach kinowych. 8 marca na zakończenie festiwalowego dnia odbędą się obrady komisji, która nagrodzi wybrane produkcje. 9 marca wieczorem podczas gali zostaną ogłoszone wyniki konkursu.

Po nowym roku będziemy ustalać listę zaproszonych gości na festiwal, a także plan filmów pozakonkursowych – dodaje Sylwia Motyl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *