Przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące

, , ,

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w ramach grupy Speed zatrzymali 64-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, który stracił prawo jazdy na trzy miesiące za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

25 listopada 2023 roku, około godziny 16.30 policjanci w Kaczorowie zauważyli pojazd marki Audi poruszający się z dużą prędkością. W związku z niskimi temperaturami w regionie, jezdnia była śliska. Miernik wskazał, że kierowca w terenie zabudowanym na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę miał na liczniku 135, czyli przekroczył dozwoloną prędkość o 85 km na godzinę. Ponadto mężczyzna wyprzedzał na zakazie oraz na podwójnej ciągłej. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazał się nim 64-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego.

W związku z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy na trzy miesiące oraz ukarali go mandatem w wysokości 3500 złotych i naliczyli mu 30 punktów karnych.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek. Prędkość jest główną przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Pamiętaj, że nadmierna prędkość może skrócić Twój czas reakcji w przypadku nagłego zdarzenia, co zwiększa ryzyko wypadku. Przypominamy, że bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków, takich jak natężenie ruchu, stan nawierzchni, własne umiejętności oraz obowiązujące limity prędkości.

podinspektor Edyta Bagrowska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *