Prawykonanie poematu „FreDro” w wałbrzyskiej filharmonii

, , , , ,

Grudniowy repertuar Filharmonii Sudeckiej obfituje w nowości. Jedną z nich jest przedstawiona z perspektywy dzieci, niecodzienna opowieść o samolubnych działaniach człowieka w przyrodzie, o ludzkich przywarach i pozytywnych cechach. Opowiada o tym poemat symfoniczny na chór dziecięcy i aktorów lalki zatytułowany „FreDro”, którego prawykonanie odbędzie się w sobotę, 2 grudnia 2023 r. o godzinie 18:00.

 Poemat „FreDro” został skomponowany przez wybitną, nagradzaną na całym świecie kompozytorkę Ewę Fabiańską-Jelińską do libretta Karoliny Jefmańskiej, wałbrzyszanki odnoszącej sukcesy w twórczości dla dzieci, a także w animacji teatralnej i edukacyjnej. Literacką kanwą utworu są, jak wskazuje tytuł Poematu, postacie z tekstów, bajek i dramatów Aleksandra Fredry, którego 230. rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku. Kompozycja zostanie wykonana przez Chór Dziecięcy Filharmonii Sudeckiej prowadzony przez Annę Kupczyńską, aktorów lalki – Piotra Starczaka i Anetę Głuch-Klucznik oraz Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Sudeckiej pod dyrekcją Agnieszki Franków-Żelazny.

 

 Wszyscy, którzy kupią bilety na ten koncert będą mogli bezpłatnie uczestniczyć w próbie, podczas której muzycy będą przygotowywać się do sobotniego koncertu. Próba zostanie otwarta dla publiczności w piątek, 1 grudnia, od 12:00 do 13:00. Jest to rzadka okazja do zobaczenia filharmonii niejako „od kuchni” i poczucia przedsmaku symfonicznego koncertu z premierowym repertuarem.

 

 Koncert Poemat „FreDro” został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Poemat „FreDro” zostanie wykonany również podczas najbliższego Koncertu Familijnego w Filharmonii Sudeckiej, w niedzielę, 3 grudnia o godzinie 11:00.

 

 2.12.2023, sobota, godz. 18:00

Filharmonia Sudecka, Wałbrzych, ul. Słowackiego 4

Poemat „FreDro”. Koncert cyklu DZIECI – DZIECIOM

Program:

Ewa Fabiańska-Jelińska „FreDro” – Poemat na chór dziecięcy, orkiestrę symfoniczną i aktorów lalki, libretto Karolina Jefmańska

Wykonawcy:

Agnieszka Franków-Żelazny – dyrygent

Chór Dziecięcy Filharmonii Sudeckiej

przygotowanie chóru – Anna Kupczyńska

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej

Piotr Starczak – aktor

Aneta Głuch-Klucznik – aktorka

 Bilety na koncert w cenie: 50 zł – normalny, 30 zł – ulgowy dostępne są w Kasie Biletowej Filharmonii Sudeckiej (bilety@filharmoniasudecka.pl, 501-674-397) oraz w bileterii online: https://bilety.filharmoniasudecka.pl/

 Więcej informacji: https://filharmoniasudecka.pl/

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *