Poruszająca książka mieszkanki Podgórzyna

, , , , ,

Marzenia spełniać można w każdym wieku. Bożena Wilk, mieszkanka Podgórzyna wydała właśnie swoją debiutancką powieść obyczajową pt. ,,Amelia”. Opowiada ona o perypetiach dwudziestosześcioletniej kobiety.

Amelia wiedzie szczęśliwe i poukładane życie do momentu, kiedy świat wywraca się do góry nogami. Jej rodzice giną w wypadku, a następnie dowiaduje się o chorobie serca. Wszystko dla niej traci sens. Na swojej drodze spotyka trzech mężczyzn, którzy uświadamiają jej, że warto dalej żyć. Brzmi interesująco? Oczywiście, że tak, dlatego postanowiliśmy porozmawiać z autorką.

Co było główną inspiracją do napisania książki ,,Amelia”?

Od wczesnych lat zawsze nosiłam się z takim pomysłem. Miałam wiele myśli w głowie, poczynając od młodzieńczej fascynacji księżniczkami i pisaniem o ich świecie w zeszytach. Później, kiedy miałam dzieci, opowiadałam im różne historie. Natomiast, gdy  mój mąż umarł, miałam więcej czasu. Wieczorami, by zbyt dużo nie myśleć, przelewałam myśli na papier, które od dłuższego czasu układały się w mojej głowie.

O czym jest Pani książka?

To historia młodej dziewczyny, która dowiaduje się o śmierci swoich rodziców i jednocześnie dopada ją choroba. Przez cały życie była aktywna, dlatego teraz uznała, że jej życie straciło sens. Poznaje pewnych mężczyzn. Każdy z nich daje jej coś, co zmienia jej pogląd na świat oraz organizuje pracę i czas. Wiele osób odnajduje w tej książce cząstki swojego życia. Powieść jest fikcją, jednak znajdziemy tu opowieść z mojego życia.

Co chciałaby Pani przekazać czytelnikom poprzez tę historię?

Książka ta pokazuje nam, że myśli, pojawiające się w  trudnych chwilach naszego życia, choć często negatywne są złudne. Zawsze można odbić się od dna, znaleźć cel w życiu, zawsze można podążać za marzeniami. 

Czy istnieje osobisty związek między Panią a tytułową Amelią?

Nie ma żadnego, ale uważny czytelnik znajdzie cząstkę autora. 

Które wątki i postacie w książce były dla Pani szczególnie ważne?

Ważny był wątek miłosny. Jeśli chodzi o postać, która jest mi bardzo bliska, to jest to postać mamy Amelii, która ukazuje jej się w snach. Moja mama też nie żyje, więc ta więź  jest mi bliska.

Na zakończenie, kim jest Bożena Wilk prywatnie i zawodowo?

Prywatnie jestem babcią, mamą. Zawodowo jestem brygadzistką działu gospodarczego i pracuję w firmie Germania Mint. Zbliżam się już do wieku emerytalnego, więc jestem szczęśliwa, że będę miała więcej czasu na pisanie.

 

Każdy zakupiony egzemplarz książki ,,Amelia” na stronie wydawnictwa Debiutant będzie wysyłany z dedykacją od autorki.

Link: “Amelia” – Bożena Wilk – Debiutant (wydawnictwodebiutant.pl)

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *