Policjanci zatrzymali nietrzeźwe małżeństwo, które kierowało pojazdem

, , ,

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 70-letnią kobietę i 71-letniego mężczyznę podejrzanych o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

17 grudnia 2023 roku, około godziny 16.20 policjanci pojechali na zgłoszenie według, którego kierujący pojazdem marki VW Transporter, najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Mężczyzna pod jednym z jeleniogórskich marketów parkując samochód omal nie potrącił pieszego, a kiedy ten zwrócił mu uwagę zaczął go wyzywać. W aucie wraz z kierowcą jechała pasażerka, z którą następnie mężczyzna udał się na zakupy.

Kiedy na miejscu pojawili się funkcjonariusze, pojazd wyjeżdżał z parkingu, ale okazało się, że za kierownicą siedziała kobieta, a pasażerem był mężczyzna. Mundurowi zatrzymali kierującą do kontroli. Okazało się, że autem podróżowało małżeństwo. Od pary wyraźnie czuć było woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie mężczyzny blisko 2 promile, a kobiety blisko 1 promil. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a kobiecie zostały one zatrzymane.

Para za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem, a grozić im może nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

podinspektor Edyta Bagrowska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *