Policjanci z Karpacza zatrzymali mężczyznę, który doprowadził do wybuchu gazu

, , , ,

Policjanci z Karpacza zatrzymali mieszkańca powiatu karkonoskiego, który podejrzany jest o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób. Mężczyzna będąc w stanie nietrzeźwości w swoim mieszkaniu znajdującym się na czwartym piętrze w budynku wielorodzinnym doprowadził do wybuchu gazu. W chwili zdarzenia przebywało w nim 13 osób. Nikt nie doznał obrażeń i nie potrzebował pomocy medycznej.

Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 23 grudnia br. około godziny 13.40 w jednym z budynków wielorodzinnych w Sosnówce. Mężczyzna w swoim mieszkaniu znajdującym się na czwartym piętrze budynku podczas podłączania butli gazowej do kuchenki, doprowadził do wybuchu gazu, w wyniku czego uszkodzeniu uległa część dachu i ściany w mieszkaniu. W chwili zdarzenia w budynku przebywało 13 osób. Mieszkańcy przed rozpoczęciem działań samodzielnie wyszli z zagrożonego miejsca, nikt nie doznał obrażeń.

Policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 43-letniego mężczyznę podejrzewanego o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób. Okazało się, że był on nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 3 promile.

Po udzieleniu pomocy medycznej, 43-latek trafił do policyjnego aresztu. 24 grudnia br. został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie usłyszał zarzuty w tej sprawie. Za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Pocket
WhatsApp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *